Угода щодо видобутку корисних копалин: можливі першочергові проєкти за версією ЗМІ

Угода про корисні копалини, укладена між Україною та Сполученими Штатами, слугує зміцненню відносин між країнами, попри наявність численних бюрократичних перешкод, які заважають регулюванню прибутків, повідомляє видання The Wall Street Journal. За інформацією газети, високопосадовці Міністерства фінансів США не розголосили, скільки часу буде потрібно американським компаніям для видобутку цінних металів, які президент Трамп назвав ключовими елементами угоди.

"Згідно з інформацією чиновників, нафтогазові проекти в Україні, напевно, буде реалізовано першими через їх простішу реалізацію", – зазначається в матеріалі.

Проте перед початком надходження коштів угоду необхідно ратифікувати українським парламентом, а також створити інвестиційний фонд, після чого Україна зможе почати залучення інвесторів.

Попри це, підписання угоди є дипломатичною перемогою для України, відзначає WSJ. Для Трампа ця угода теж вважається успіхом, оскільки він тепер може стверджувати, що Україна платить за американську допомогу, а не просто користується американською благодійністю.

"Ця угода може розширити можливості для тих, хто в адміністрації прагне підтримати Україну", – зазначив Ерік Грін, колишній старший радник з національної безпеки Росії за адміністрації Байдена.

Він також додав, що після підписання угоди Трамп може продовжити обмін розвідувальною інформацією з Києвом, дати згоду на певні комерційні продажі зброї та не втручатися в європейське фінансування України.

На фоні цього, The Wall Street Journal підкреслює, що американські чиновники усвідомлюють, що компанії можуть остерігатися інвестицій в Україну через загрозу щоденних бомбардувань з боку Росії.

"Проте в разі підписання мирної угоди вигода буде надзвичайно великою. В Україні є 20 з 50 видів мінеральної сировини, які є критично важливими, включаючи титан, літій та уран", – зазначає видання.

1 травня Сполучені Штати та Україна підписали угоду про доступ до українських природних ресурсів та створення інвестиційного фонду для відновлення України. Фонд формуватиметься з 50% доходів від нових ліцензій на проекти у сфері критичних матеріалів, а також нафти та газу, які надходитимуть до державного бюджету після його створення.

Разом із тим, The Telegraph повідомляє, що цієї угоди недостатньо для досягнення миру в Україні, оскільки вона не містить того, чого найбільше бажає президент Володимир Зеленський – чітких американських гарантій безпеки.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.