У Стамбулі стартувала зустріч представників Росії та США, згідно з інформацією російських ЗМІ

У Стамбулі стартував новий раунд переговорів між представниками Росії та США. Про це повідомляють російські медіа. Перемови проходять у генеральному консульстві Росії в Стамбулі. Російську делегацію очолює посол у Вашингтоні Олександр Дарчієв, а американську — заступник помічника державного секретаря з питань Європи та Євразії Соната Коултер.

Зустріч проводиться в закритому форматі. За інформацією ТАСС, консультації триватимуть кілька годин, проте будуть коротшими, ніж попередня зустріч 24 березня в Ер-Ріяді, яка тривала понад 12 годин.

Обговорення стосуватиметься нормалізації роботи дипломатичних установ у Москві та Вашингтоні, повернення вилучених російських дипломатичних об'єктів, а також відновлення безпосереднього авіасполучення.

Раніше представниця Держдепартаменту США Теммі Брюс зазначила, що питання України "не входить до порядку денного" поточних переговорів.

Як нагадує "Радіо Свобода", у США заблокували низку об’єктів, які використовували російські дипломати, включаючи консульства в Сан-Франциско та Сіетлі, торгові представництва у Вашингтоні та Нью-Йорку, а також два дачні будинки, котрі дипломати використовували для відпочинку. У Росії, за наполяганням влади, було закрито генконсульство США в Санкт-Петербурзі, а через нестачу персоналу внаслідок обмежень, накладених США, консульства у Владивостоці та Єкатеринбурзі також припинили свою роботу. В американському посольстві в Москві фактично зупинилася видача віз для громадян Росії.

Раніше УНІАН повідомляв, що Європа сильно занепокоєна переговорами Росії та США щодо ситуації в Чорному морі. Зокрема, прибережні держави ЄС, такі як Румунія та Болгарія, остерігаються можливих значних змін статусу кво в Чорному морі в контексті будь-якої потенційної угоди між Росією та США.

Водночас, посол США в ООН Дороті Ши заявила, що Сполучені Штати Америки не терпіти несумлінні переговори про мир або порушення зобов'язань стосовно перемир'я в Україні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.