У США обговорюють тарифні угоди з приблизно 15 державами – економічний радник адміністрації президента

Директор Національної економічної ради Кевін Гассетт повідомив, що 90-денна взаємна тарифна пауза була ініційована на основі конструктивного діалогу, і приблизно 15 країн висловили свої пропозиції Сполученим Штатам. «Ця пауза виникла завдяки серйозним переговорам. Я мав можливість поспілкуватися з президентом та президентом Швейцарії вчора вранці, і розмова була дуже позитивною», – зазначив Гассетт у коментарі CNN.

Економічний радник вказав, що протягом найближчих тижнів очікується «значний прогрес» з боку світових лідерів, які планують відвідати Білий дім.

«Торговий представник Сполучених Штатів повідомив нас, що наразі є близько 15 країн, які подали чіткі пропозиції. Ми їх аналізуємо і вирішуємо, чи достатньо вони привабливі, щоб представити президенту», – додав він.

Крім того, Гассетт зазначив, що на сьогоднішньому засіданні адміністрації буде обговорюватися питання про можливість досягнення торговельних угод з союзниками для спільної боротьби проти небажаних практик з боку Китаю.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження мит на товари, що ввозяться зі всього світу. Ці заходи спричинили зниження фондових ринків у багатьох країнах.

Однак 9 квітня Трамп оголосив про 90-денну паузу та «значне зниження» митних зборів у відносинах із 75 країнами. Водночас він анонсував різке підвищення мит на китайські товари до 125%, звинувативши Китай у «зневазі» до глобальних ринків.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.