США володіють технологіями, які дозволяють "маніпулювати часом і простором". Таку заяву зробив директор Управління з науково-технічної політики Білого дому та технологічний радник Дональда Трампа Майкл Краціос під час виступу на конференції Endless Frontiers Retreat. Текст його виступу опубліковано на офіційному сайті Білого дому.
У своїй промові Краціос висловив критику щодо численних правил та обмежень, які сприяють регулюванню науково-технічного прогресу. Він, зокрема, зазначив, що електроенергія досі не стала безкоштовною, рекорди швидкості польотів не оновлювалися з 1967 року, а залізнична система в США є найповільнішою серед розвинених країн.
"Прогрес не зупинився, але щось пішло не так. Застій став усвідомленим вибором. Ми зробили наших будівельників та новаторів важчими. Ми втратили фокус і бачення, занепали духом і дозволили системам і бюрократії заплутати нас. Але ми можемо досягти набагато більшого. Наші технології здатні маніпулювати часом і простором. Вони стирають відстані, сприяють зростанню та підвищують продуктивність," – наголосив Краціос.
Однак він не уточнив, що саме він мав на увазі під "технологіями маніпулювання часом і простором".
Як повідомлялося раніше, за менш ніж 100 днів у Білому домі Трамп ініціював багато політик, що викликали сумніви або були відверто шкідливими. Наприклад, сьогодні державний секретар Марко Рубіо відзначив, що заради економії вони закрили управління, яке боролося з ворожою пропагандою та фейками.
Але це не йдеться в порівнянні з торговельною війною, яку Трамп розпочав 2 квітня. Його рішення ввести великі тарифи на весь імпорт викликало критику з боку багатьох економічних експертів, а фондові індекси це підтвердили суттєвим падінням.
Проте американські журналісти швидко виявили, що ідея запровадження високих мит на імпорт належить економічному радникові Трампа Пітеру Наварро, який обґрунтував свою пропозицію посиланням на неназваного "авторитетного економіста" Рона Варру. Насправді жої людини ніколи не існувало. Радник Трампа вигадував цього економіста, щоб надати вагомості своїм сумнівним економічним поглядам.