У Польщі з 17 квітня введено офіційну заборону на фотографування стратегічних об'єктів. Про це повідомляє RMF24, посилаючись на наказ міністра національної оборони країни. Згідно з документом, забороняється знімати військові об'єкти, а також цивільну інфраструктуру, таку як електростанції, залізниці, аеропорти та мости. Зйомка цих об'єктів без дозволу вважається правопорушенням і карається штрафами або арештом.
"Ця постанова створює правову основу для дій правоохоронних органів щодо осіб, які без дозволу фотографують, знімають на відео чи іншим способом фіксують об'єкти, що мають особливе значення для безпеки або оборони держави, а також об'єкти Міністерства національної оборони та критичної інфраструктури", – зазначили журналісти.
Заборона діє на всі методи зйомки як з наземних, так і з повітряних джерел. Власники об'єктів самостійно вирішують, чи підпадає той чи інший об'єкт під заборону. У разі, якщо певний міст вважається важливим для безпеки, на ньому буде встановлено відповідний знак.
За порушення цієї заборони передбачено штрафи в сумі від 5 до 20 тисяч злотих (від 55 до 220 тисяч гривень) та конфіскацію знаряддя, за допомогою якого велась зйомка. Також можливий арешт строком до 30 днів.
"Це питання є дуже важливим для наших військових, оскільки безпекова ситуація змінилася, в тому числі й на території Польщі. Ми спостерігаємо активність, спрямовану на отримання інформації про нашу критичну інфраструктуру. Ми виявляли фотографії, що стосуються розташування наших військ, у затриманих агентів", – прокоментував начальник Генштабу польської армії генерал Вєслав Кукула.
Як повідомляв УНІАН, Польща планує замінувати кордони з Росією та Білоруссю в рамках проекту "Східний щит". В Міністерстві оборони країни заявили, що ці заходи є необхідними через серйозність ситуації на кордоні.
Крім того, Польща виділила близько 8 мільярдів доларів на випуск зброї та будівництво укриттів, ставши першою країною в Європі, яка створила Фонд оборони та безпеки.
На фоні зростаючої загрози війни з РФ, нещодавно в Польщі висловили занепокоєння щодо тривалості можливого конфлікту. За словами керівника Бюро національної безпеки генерал Даріуша Луковскі, країна зможе витримати лише один-два тижні, після чого в неї закінчаться боєприпаси.