Турне Віткоффа: Трампівський переговорник потрапив у складну ситуацію, як повідомляє The Telegraph

Стів Віткофф, головний представник Дональда Трампа в міжнародних переговорах, отримує гучну критику за своє завантажене графік, в якому скрізь – від Близького Сходу до України. Як зазначає видання The Telegraph, Віткофф "взяв на себе більше, ніж може впоратися". У п’ятницю він зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві, обговорюючи конфлікт в Україні, а вже в суботу відправився до Омана для переговорів з Іраном з приводу ядерної програми.

Гіора Ейланд, колишній голова Ради національної безпеки Ізраїлю, відзначив: "Віткофф займається ще двома великими переговорами, окрім Ірану. Він постійно має на увазі ситуацію в Газі та питання заручників, а також Україну. Він, безумовно, має талант, але ядерне питання – це суто технічний аспект".

Під час зустрічі в Москві Путін дав Віткоффу чекати кілька годин. Згідно зі словами прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова, ця розмова стала "можливістю для обміну точками зору з російської сторони" і тривала "стільки, скільки необхідно президенту".

Джерела повідомляють, що Віткофф намагається займатися занадто великою кількістю переговорів одночасно. Під час нещодавньої співбесіди він згадував "Крим і Донбас" як єдино окуповані території, замість чотирьох регіонів, про які претендує Росія: Донецьк, Луганськ, Запорізьку та Херсонську області.

Близькі до Віткоффа люди стверджують, що він "мислить глобально" і не зосереджується на деталях. Проте, в умовах війни Росії проти України подібні недоліки викликають сумніви у його здатності сприяти дипломатичним ініціативам.

Віткофф виявив емоційність у переговорах з ХАМАСом, заявивши: "Я вірю, що вони змушують маленьких дітей носити смертні жилети, навіть не усвідомлюючи, що роблять".

Експерти з Ізраїлю критикують недостатню кваліфікацію Віткоффа для ведення складних технічних переговорів з Іраном, зазначаючи, що його універсальність може шкодити результатам. Це особливо актуально, коли США намагаються досягти угоди з метою стримування ядерних амбіцій Тегерана.

Карім Саджадпур, аналітик Фонду Карнегі, попередив: "Є величезна різниця між тезою, що Іран не може мати ядерну зброю, і твердженням, що ядерну програму потрібно "демонтувати", як у випадку з Лівією. Є ризик, що американська сторона, яка наразі не має чіткої стратегії та мети, може бути випереджена іранською стороною, яка має обидві".

Віткофф визнає, що його робота надзвичайно виснажлива, але він продовжує виконувати свої обов’язки. У соціальних мережах його розкритикували за жест, коли він поклав руку на серце перед Путіним.

"Він мені сподобався", – поділився Віткофф про Путіна.

Раніше Reuters повідомило, що після зустрічі з Дмитрієвим у Вашингтоні Віткофф поінформував Трампа про умови Кремля для врегулювання конфлікту в Україні – Росія має отримати контроль над чотирма українськими регіонами. За даними агентства, в адміністрації президента США не всі з цим погоджуються, зокрема генерал Кіт Келлог, котрий раніше був призначений Трампом спеціальним представником щодо Росії та України, висловився проти цієї позиції.

Учора Віткофф знову вирушив до Росії, його зустріч з Путіним у Санкт-Петербурзі відбулася пізно ввечері.

Прес-секретар Білого дому Керолайн Лівітт заявила під час брифінгу в п'ятницю, що зустріч Віткоффа з Путіним – це "спроба просуватися в переговорах" з метою завершення війни в Україні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.