Трамп змусив Європу обрати між США та Україною, — FT

Пропозиція Дональда Трампа визнати російську анексію Криму викликала тривогу в Європі, оскільки це може призвести до поглиблення розриву між Європою і США. Як повідомляє Financial Times, це поставило європейські столиці перед складним вибором: продовжувати підтримувати Київ чи підтримувати позицію Вашингтона. "Деякі європейські чиновники стурбовані, що це можуть бути тестом для двосторонніх відносин США з Лондоном, Берліном та іншими країнами, що може підривати трансатлантичну безпеку і загрожувати саміту НАТО в кінці червня", – зазначено в статті.

Чиновники, які брали участь у переговорах, розповіли, що до пропозиції США НАТО намагався налагодити внутрішні розбіжності щодо України, заявляючи, що щорічний саміт лідерів альянсу в Гаазі сфокусується на витратах на оборону, а не на війні.

Проте запропонована угода та ймовірність того, що США можуть відмовитися від переговорів, звинуватити Київ і нормалізувати стосунки з Москвою, могли б спричинити конфлікт між лідерами НАТО. "Головне питання саміту – це наша позиція щодо України", – зазначив один західний дипломат.

FT підкреслює, що надії Європи на участь у переговорах щодо України були підривні, коли держсекретар США Марко Рубіо скасував зустріч у Лондоні з українськими та європейськими чиновниками, в той час як спеціальний посланець Трампа Стів Віткофф вирішив зробити свій четвертий візит до Кремля.

"Найгіршим сценарієм буде, якщо [США] не зможуть домовитися між Україною і Росією, а це все нав'яжуть Україні. У такому разі Європі доведеться обирати [між Україною і США]", – сказав один високопосадовець ЄС.

Одночасно європейські столиці намагаються знайти компроміс з адміністрацією Трампа щодо майбутніх зобов'язань США у сфері європейської безпеки та торговельної угоди, щоб уникнути масштабної тарифної війни, яка може негативно позначитися на їхній економіці, та побоюються, що Вашингтон може скористатися цим питанням як важелем у дискусіях.

Директор програми США в Європейській раді з міжнародних відносин Джеремі Шапіро зазначає, що європейці завжди були в "слабкій позиції, щоб протистояти США", і тому намагалися уникати конфліктів. "Якщо американці відстороняться, то європейці просто не зможуть бути єдиними щодо України. Американці були джерелом єдності у питанні України", – підкреслив він.

Згідно з інформацією Bloomberg, Україна та ЄС прагнуть отримати запевнення, що Росія готова до припинення вогню, щоб створити можливості для переговорів щодо остаточної мирної угоди. Крім того, після заяви віцепрезидента США Джея Ді Венса, що країна вийде з переговорів, якщо мирна угода з РФ не буде досягнута, у Британії підтвердили, що Україна повинна сама визначати своє майбутнє та запевнили, що ніколи не залишать її.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.