Трамп втрачає безумовну підтримку своїх прихильників через нові тарифи, повідомляє AP

Сенатори-республіканці все частіше публічно висловлюють своє незадоволення і сумніви щодо нових мит, запроваджених Дональдом Трампом, виражаючи занепокоєння щодо можливих наслідків для економіки США. Як повідомляє Associated Press, незважаючи на те, що на слуханнях у Сенаті та в інтерв'ю з журналістами республіканці намагалися спрямувати своє занепокоєння на помічників і радників Трампа, це все ж відображає рідкісний випадок їхнього критичного ставлення до президента, підтримку якого вони зазвичай фіксували в інших питаннях.

Відомство підкреслює, що республіканці мають достатні підстави для занепокоєння: фондовий ринок нещодавно перебуває в умовах нестабільного спаду, а економісти попереджають про можливість рецесії через ці плани. Зокрема, політика Трампа може завдати шкоди американським виробникам, які залежать від імпортних матеріалів, таких як алюміній і сталь з Китаю.

Крім того, як вказує AP, республіканці здійснили "делікатний подвійний крок": спочатку розкритикували нові мита, а потім почали хвалити економічну стратегію президента. Лідери республіканців у Конгресі, а також значна частина законодавців підкреслили, що Трампу необхідно час для реалізації його стратегічних планів. Вони в основному відхилили ідею обмеження його повноважень у сфері мит, але серед рядових республіканців зростає тривога щодо майбутнього.

"Хто буде платити ці високі мита? Це споживачі. Я стурбований інфляційним ефектом. Я боюся, що у разі торгової війни ринки можуть зачинитися для американських фермерів, тваринників та виробників", – зазначив сенатор-республіканець Стів Дейнс.

Водночас, недоступність чітких повідомлень президента ускладнює законодавцям розуміння того, які радники та помічники мають вплив у Білому домі. Сенатор Джон Кеннеді, республіканець з Луїзіани, повідомив, що під час дзвінків від бізнесу у своєму штаті не міг надати відповідей, окрім того, щоб вказати на невизначеність економічних прогнозів. Він підкреслив, що повідомлення від радників президента часто суперечили одне одному, навіть коли він підтримував довгострокові цілі Трампа.

З моменту введення нових мит компанії, що входять до індексу S&P 500, втратили 5,8 трлн доларів у ринковій вартості. Американські фондові ф'ючерси також продовжують падати вже п'ятий день поспіль.

Трамп дав інвесторам неоднозначні сигнали щодо тривалості мит, назвавши їх "постійними", але одночасно похвалившись, що вони чинять тиск на інших лідерів, які вже вимагають переговорів.

9 квітня набули чинності нові мита президента США Дональда Трампа на десятки країн, включаючи 104%-ві мита на китайські товари, що поглибило глобальну торговельну війну.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.