Трамп підписав документ, що пришвидшує експорт озброєння для зарубіжних держав

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп 9 квітня підписав указ, що має на меті прискорення продажу військової продукції іноземним покупцям. Цей документ, названий "Реформа закордонних оборонних продажів для підвищення швидкості та підзвітності", покликаний "забезпечити надійну та передбачувану доставку американських товарів". Про це повідомляє Breaking Defense, посилаючись на текст указу, опублікованого Білим домом.

У повідомленні представника Державного департаменту зазначено, що указ передбачає реформування системи зовнішніх оборонних продажів США. Він доручає Державному департаменту та Міністерству оборони співпрацювати з промисловістю для скорочення затримок і підвищення ефективності, щоб союзники могли швидше отримувати важливі оборонні технології.

Цей крок став результатом багаторічних зусиль, спрямованих на спрощення заплутаних процедур продажу зброї іноземним партнерам. У контексті війни в Україні і зростання напруженості в Індо-Тихоокеанському регіоні, 2024 рік став рекордним для американського озброєння з обсягом замовлень, що перевищив 100 мільярдів доларів, хоча подальша динаміка залишається під питанням через непевність традиційних союзників США.

Указ також пропонує спростити правила і норми, що регулюють продаж озброєнь, зокрема, шляхом перегляду обмежень на товари категорії I в рамках багатостороннього "Режиму контролю за ракетними технологіями". Додатково, державні секретарі та міністри оборони будуть зобов’язані щорічно оновлювати "список пріоритетних партнерів для передачі звичайних озброєнь" та "пріоритетних кінцевих товарів".

Також міністри зобов’язані оновлювати список товарів оборонного призначення, які можуть бути закуплені лише через процедуру FMS, яка передбачає аналіз загроз з метою національної безпеки.

Документ Білого дому включає й інші зміни, які можуть отримати підтримку промисловості, такі як впровадження нових показників підзвітності, визначення експортних можливостей на ранніх етапах розробки програм, а також розробка електронної системи для моніторингу всіх запитів на отримання експортних ліцензій.

Указ також закликає до "посилення розподілу тягаря" серед членів Альянсу, зокрема, за рахунок покриття витрат на виробництво та посилення спроможності членів НАТО "досягати цілей без постійної допомоги з боку США".

Після оприлюднення цього указу деякі представники промисловості висловили позитивні коментарі. Наприклад, віце-президент компанії General Atomics Aeronautical Systems Нікола Джонсон зазначила, що ці кроки, нарешті, прокладають шлях до реформування процесу FMS.

Голова асоціації аерокосмічної промисловості Ерік Фаннінг також підкреслив, що даний указ є важливим кроком вперед у підтримці зовнішньої політики США.

Раніше головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський зазначив, що військова допомога США Україні зменшилася, і він аналізує, чи зможе Європа компенсувати цю допомогу.

Водночас газета The New York Times розкрила масштаби та ключові аспекти секретної співпраці між США та Україною, стверджуючи, що участь США в конфлікті була значно глибшою, ніж вважалося раніше.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.