The Times визначив “фатальну” помилку у “плані миру” Трампа.

Життєво важливо, щоб будь-яке мирне врегулювання, в якому американський президент Дональд Трамп бажає бути посередником, захищало український суверенітет, а не обмежувало його, та карало агресію Росії, а не заохочувало її. Про це пише The Times. Коротка зустріч із президентом Володимиром Зеленським у Ватикані привела до зміни тону з боку американського лідера. Проте залишається питання, чи зможе Зеленський переконати Трампа, що будь-яка мирна угода лише відкладе, а не вирішить конфлікт без скасування російських територіальних захоплень, зокрема незаконної анексії Криму.

Замороження конфлікту на існуючих лініях фронту стане запорукою того, що Росія скористається можливістю завдати ще більшого удару по Україні, стверджує стаття: "Мирна угода, яка надасть Росії частину української території, створить небезпечний прецедент для міжнародного порядку, заснованого на правилах, і внесе тривогу, що національні кордони можуть бути змінені силою".

Сусіди Росії опиняться під загрозою, так само, як і країни за межами Європи, зокрема Тайвань і Південна Корея. Досі адміністрація Трампа запропонувала Україні два варіанти: або погодитися на мирну угоду, або США залишать переговори.

У випадку другого варіанту з’явиться уявлення, що перешкодою на шлях до миру є Зеленський, а не Путін. Це може призвести до реінтеграції Росії у світову спільноту та зняття санкцій з режиму Путіна.

"Хоча це може начебто закінчити конфлікт з величезними людськими втратами, невдала угода стане жахливим сигналом для стримування держав-ізгоїв від залякування мирних держав", – зазначає The Times.

Трамп, безумовно, хоче вийти з другого терміну з репутацією миротворця. Але жодна угода щодо України не може бути прийнятною, якщо буде розглядати обидві сторони як рівноправних у відповідальності за катастрофічну війну, розпочату Росією, підкреслює видання.

Згідно з повідомленнями західних ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа запропонувала Україні мирний план, який передбачає значні територіальні поступки на користь Росії. Зокрема, план містить офіційне визнання Криму частиною Росії та неофіційне визнання контролю Москви над окупованими територіями, захопленими під час повномасштабного вторгнення.

Українські чиновники категорично відхилили цю пропозицію, назвавши її неприйнятною. Президент Володимир Зеленський підкресливо зазначив, що Україна ніколи не визнає анексію Криму та інших окупованих територій, оскільки це суперечить Конституції та суверенітету країни.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.