Старий Захід відійшов, залишилась лише Європа, – фон дер Ляєн

Політика Дональда Трампа в Сполучених Штатах продемонструвала, що традиційний західний світ, який ми знали раніше, вже не існує. Лише Європа залишилася від нього. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яку цитує видання The Times. Вона підкреслила, що тепер Європа є найкращим місцем для демократії, рівноправності, охорони здоров'я та розвитку середнього класу.

"Той Захід, який ми знали, більше не існує. Європа славиться своєю стабільністю та надійністю, що знову починає розглядатися як важлива цінність", – зазначила фон дер Ляєн.

Вона провела аналогію між олігархами в Росії та найближчим оточенням американського президента, де ключову роль відіграють такі особи, як Ілон Маск.

"У нас немає олігархів, які встановлюють правила. Ми не вторгаємося до сусідів і не караємо їх", – сказала керівниця Європейського Союзу, натякаючи на російську агресію в Україні та американські мита проти партнерів.

Порівнюючи Європу США, фон дер Ляєн зауважила про вищий рівень економічної нерівності у США та нижчу тривалість життя.

"В Європі діти можуть навчатися в добрих школах, незалежно від заможності їхніх батьків. У нас нижчі викиди CO2 і вища тривалість життя", – додала вона.

Також вона зазначила, що вчені в Європі мають свободу у наукових дослідженнях, тоді як Трамп намагається обмежити інакомислення в американських університетах і звільняти науковців, які досліджують незручні теми.

"Ви можете заробляти гроші в будь-якій точці світу. Але де ви хочете виховувати своїх дітей? Де ви опинитеся, якщо ваше здоров’я підведе? Коли ви постарієте?" – наголосила фон дер Ляєн.

Як повідомлялося, за менше ніж 100 днів у Білому домі Трамп ініціював багато сумнівних заходів, що призвели до погіршення відносин США з традиційними партнерами. Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі прямо зазначила, що через Трампа американо-канадські відносини вже ніколи не будуть такими довірливими, як раніше.

У самих США формується нове сприйняття управління державою. Якщо раніше людей наймали на державні посади, оцінюючи їх професіоналізм, то тепер у першу чергу їх перевіряють на особисту відданість Трампу та його незвичайним ідеям.

Водночас новий уряд США намагається виявити в держапараті чиновників, які висловлюють незадоволення щодо управлінських рішень нової влади.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.