США закликають Європу пом’якшити санкції щодо Росії в разі досягнення миру в Україні – Bloomberg

Сполучені Штати презентували своїм європейським партнерам у Парижі ініціативи стосовно мирного врегулювання конфлікту між Росією та Україною. У цю пропозицію входять умови для припинення бойових дій і пом'якшення санкцій щодо Москви в разі стабільного перемир'я, як повідомляє 18 квітня агенція Bloomberg, посилаючись на слова європейських посадовців. За наявною інформацією, запропоновані США плани фактично заморозять конфлікт, залишивши під контролем Росії захоплені території України. Питання про можливий вступ Києва до НАТО буде зняте з порядку денного.

«Один із тих, хто ознайомлений із ситуацією, зазначив, що ці плани, які потребують подальших переговорів з Київом, не призводять до остаточного рішення, адже європейські партнери не визнають російськими окуповані території. Посадовці підкреслили, що переговори будуть складними, якщо Кремль не погодиться зупинити військові дії, і що надання Україні гарантій безпеки є критично важливим», – повідомляє Bloomberg.

Перед від'їздом з Парижа 18 квітня, де пройшли переговори за участю представників України, США, Франції, Великої Британії та Німеччини, Рубіо зауважив, що Сполучені Штати сподіваються на результати переговорів щодо завершення війни Росії в Україні «в найближчі дні, а не тижні». Якщо цього не відбудеться, США будуть змушені зосередитися на інших пріоритетах.

«Я говорю про питання днів, не тижнів, чи можна закінчити цю війну чи ні. Якщо це можливо, ми готові докласти всіх зусиль, щоб цьому посприяти й забезпечити, щоб це завершилося стабільним і справедливим способом. Якщо це неможливо і ми настільки далекі в переговорах, що цього не станеться, тоді я вважаю, що президент, напевно, скаже: «Ну, ми закінчили», – додав державний секретар.

Президент США Дональд Трамп також висловив сподівання, що до кінця тижня почує позицію Росії з приводу припинення вогню.

Офіційна Москва наполягає на тому, що прагне миру, але на своїх умовах, серед яких не лише вимога від України відмовитися від окупованого Криму та чотирьох областей, але й відмова від вступу до НАТО та, можливо, інші поступки.

Неодноразово президент США Дональд Трамп зазначав, що Росія має перейти від слів до справи та продемонструвати своє прагнення до миру. Він також заявив, що відповідальність за війну лежить не лише на президенті Росії Володимирі Путіні, але й на українському лідері Володимирі Зеленському та його попереднику Джо Байдену, які, на думку Трампа, не вжили достатніх заходів, щоб уникнути конфлікту.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.