Американське військове командування визнає можливість військового конфлікту з Китаєм, проте висловлює занепокоєння щодо готовності Сполучених Штатів до потенційної війни через серйозну нестачу озброєнь. Як повідомляє The New York Times, активні дії проти хуситів у Ємені призвели до значного виснаження запасів високоточних боєприпасів США, і військові керівники вважають, що Пентагону може знадобитися перемістити озброєння дальньої дії з Азіатсько-Тихоокеанських складів на Близький Схід. Крім того, готовність американських сил у Тихому океані також викликає сумніви, оскільки Пентагон перекинув військові кораблі та літаки до регіону після початку конфлікту між Ізраїлем і Газою, а також після атак хуситів на судна в Червоному морі, намагаючись підтримати палестинців.
Один з представників Пентагону нещодавно висловив занепокоєння перед помічниками конгресменів про те, як швидко витрачаються боєприпаси у Ємені. Він зазначив, що Пентагон зараз "може зіткнутися з серйозними оперативними проблемами" у разі початку будь-якого конфлікту в Азії.
Американські чиновники зазначають, що під час кампанії в Ємені активно застосовувалися боєприпаси дальньої дії, такі як крилаті ракети "Томагавк", які запускаються з кораблів, бомби AGM-154 Joint Standoff Weapon і AGM-158 Joint Air-to-Surface Standoff Missile. Ці види озброєнь, за оцінками американських військових планувальників, можуть знадобитися для нейтралізації повітряних і морських атак Китаю в Південно-Китайському та Східно-Китайському морях, а також у Тихому океані.
Запаси цієї зброї розташовані на військових базах США, зокрема на Гуамі, в Окінаві (Японія) та в інших місцях в західній частині Тихого океану. Пентагону ще не доводилося застосовувати ці запаси в боротьбі з хуситами, але, за словами чиновників, це може стати необхідним у найближчому майбутньому.
Крім того, як зазначає NYT, деякі помічники Трампа, зокрема міністр оборони Піт Гегсет та заступник міністра оборони з питань політики Елбридж Колбі, нещодавно стверджували, що американська підтримка України в її боротьбі із Росією, а також тривалі військові операції на Близькому Сході та в Афганістані, відволікли важливі ресурси США від Азії.
Раніше експерти, посилаючись на розвідувальні дані, повідомляли, що Китай може розпочати вторгнення на Тайвань у найближчі шість місяців. При цьому одним із можливих сценаріїв вторгнення вважається так званий "сценарій Судного дня", згідно з яким Китай намагатиметься не тільки захопити Тайвань, а й знищити оборонний потенціал США та регіональних союзників Америки.
Генеральний секретар НАТО попередив, що темпи збільшення військового потенціалу Китаю є надзвичайно швидкими і становлять пряму загрозу стабільності в світі, включаючи територію НАТО.