Україна запрошує європейських інвесторів вкладати кошти в критично важливі природні ресурси, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на бізнес-форумі в Брюсселі 10 квітня, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. «Ми маємо великий потенціал у відновлювальних джерелах енергії, водні та біометанові технології. Наша енергосистема повністю інтегрована в європейську мережу. Підземні газові сховища, які є найбільшими у Європі, можуть збільшити загальну потужність континенту на 25%. Крім того, Україна володіє другими за обсягом запасами газу в Європі. Ці фактори роблять Україну унікально стратегічною локацією для інвесторів, які дивляться в майбутнє. Критично важливі природні ресурси — це ще одна сфера, куди ми запрошуємо європейські інвестиції», — сказав глава українського уряду.
Він підкреслив, що в даний час ЄС імпортує значну частину цих ресурсів з-за меж Європи, «але Україна має можливість змінити цю ситуацію».
«Європейська промисловість може отримати надійне джерело сировини прямо тут, в Європі, закладаючи основи нової індустріальної революції «зробленого в Європі», — зазначив Шмигаль.
На його думку, відбудова України стане найбільшим економічним проектом в Європі за кілька поколінь.
«Згідно з даними Світового банку, Україні необхідно понад 524 мільярди доларів для відновлення протягом наступного десятиліття. Ці проекти створять безпрецедентні можливості для європейського бізнесу. Сьогодні Україна — це не лише країна, яка веде війну. Це — центр, навколо якого формується нова геометрія Європи. Ми не є буферною зоною або сірою зоною. Ми — нова можливість для Європи знайти своє місце», — зазначив прем’єр.
Він наголосив, що Україна готова стати постачальником і експортером безпеки, енергії, критично важливих ресурсів та цифрових інновацій. «Це вигідно не тільки Європейському Союзу як геополітичному гравцеві, але й європейському бізнесу, для якого Україна стає новою привабливою платформою для інвестицій», — підкреслив глава уряду.
Раніше віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішин повідомила, що технічні консультації між Україною та США щодо угоди про корисні копалини відбудуться 11 квітня у Вашингтоні.
Вона зазначила, що поки не може розкривати деталі, але підтвердила, що угода зі США про мінерали не повинна суперечити співпраці з ЄС.
«Я можу ствердно сказати, що жоден з аспектів угоди не може обговорюватися так, що це підривало б наші зобов'язання, включаючи фінансові, в межах Ukraine facility, макрофінансової допомоги та співпраці з МВФ. Це не може бути темою жодного переговорного формату. Це означає, що відповідні корективи мають бути внесені до угоди пізніше», — додала чиновниця.
Минулого тижня глава МЗС України Андрій Сибіга уточнив, що угода зі США про корисні копалини підлягає аналізу на відповідність українському законодавству, оскільки «цей документ має відповідати інтересам обох країн, і ми маємо своє законодавство». Він також зауважив, що угода не повинна суперечити євроінтеграційним прагненням України.