Члени Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США від Республіканської та Демократичної партій висловили різку критику повідомленням про можливе зменшення чисельності американських військ у Європі, які, за словами багатьох, є важливими для підтримки союзників по НАТО, повідомляє The Washington Times. Зокрема, представник Республіканської партії з Мічигану Майкл Роджерс зазначив, що США не повинні зменшувати своє військове присутність в Європі і виступив проти будь-якого плану, який передбачає ослаблення командування США в НАТО. Варто зауважити, що Сполучені Штати традиційно займають посаду Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR).
"Важливість лідерства США в НАТО полягає в тому, що збройні сили, включаючи ядерну зброю, завжди повинні залишатися під контролем Сполучених Штатів," – підкреслив він.
Республіканець з Огайо Майкл Тернер вважає обговорення можливого відмовлення від ролі голови НАТО "абсолютно безглуздим". Він висловив здивування тим, що ця тема взагалі піднімається.
У свою чергу, Кетрін Томпсон, виконувачка обов'язків заступника міністра оборони США з міжнародних справ, підкреслила, що в Пентагоні тривають оцінювання чисельності військ, і жодних рішень поки що не було ухвалено. На запитання про можливу відмову США від ролі SACEUR вона підтвердила: "Моя остаточна відповідь – ні".
Генерал Крістофер Каволі, який очолює Європейське командування Збройних Сил США та є Верховним головнокомандувачем Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, висловив думку, що Америка повинна зберегти існуючу чисельність своїх військ в Європі, яка складає близько 100 тисяч військовослужбовців. Він додав, що у разі скорочення цієї кількості, США можуть суттєво втратити час на реагування на можливі кризи в країнах НАТО.
"Переміщення військ на інший бік Атлантики створює додаткові виклики," – зазначив він.
На думку Каволі, поточна присутність військ та можливостей США в Європі допомагає стримувати агресію Росії. Депутат-демократ Адам Сміт також закликав до продовження підтримки Європи та України, критикуючи Трампа за його підхід до російського президента Володимира Путіна.
Раніше NBC News повідомляв, що США розглядають можливість виведення до 10 тисяч своїх військових із Східної Європи. Ця пропозиція, яка ще обговорюється, може включати скорочення до половини сил, відправлених у Європу колишнім президентом Джо Байденом після початку російського вторгнення в Україну.
Financial Times також зазначав, що США можуть вивести війська НАТО з країн Балтії, що, за словами експертів, зробить ці території більш уразливими для російської армії.