Посол Сполучених Штатів у Будапешті Роберт Палладіно висловив занепокоєння щодо інвестицій Угорщини з Китаю, натякаючи на напружену ситуацію між угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном та президентом США Дональдом Трампом. Як зазначає Bloomberg, Палладіно зазначив на конференції в Будапешті: "Президент Трамп чітко сформулював свою позицію. Китай являє собою стратегічний виклик для Сполучених Штатів і наших союзників, і це вимагає обережності, прозорості та єдності".
Крім того, видання нагадало, що нещодавно міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро повідомив про те, що угорська держава отримала 44% усіх китайських інвестицій в Європі за останні роки, адже Орбан активно залучає закордонних виробників акумуляторів і електромобілів. "Це рішення дедалі більше суперечить політиці США, яка націлена на Китай через введення високих тарифів", – підкреслили експерти.
Серед нових партнерів Угорщини можна назвати кілька важливих учасників. Зокрема, країна розпочала співпрацю з компанією Huawei Technologies Co. для створення спільної хмарної платформи із 4iG Nyrt., що є оборонною та телекомунікаційною фірмою, яку Орбан хоче підготувати до національного чемпіонату.
"Сувора політика США щодо Китаю може перешкоджати отриманню потенційних політичних вигод, на які Орбан сподівався в разі повернення Трампа до Білого дому після критики попередньої адміністрації Джо Байдена за згортання демократії", – зазначили в Bloomberg.
У свою чергу, Палладіно підкреслив, що США не мають наміру "читати лекції" Угорщині стосовно її внутрішньої політики і не будуть намагатися "мікроуправляти" своїми союзниками. Він вважає, що роль Китаю істотно відрізняється від цього.
"Мова не йде про вибір сторін, а про збереження контролю над власним майбутнім", – пояснив посол.
Раніше газета The New York Times повідомляла про загрозу катастрофи для Європи через мита Трампа на китайські товари. Відомо, що в країнах ЄС зростає занепокоєння щодо можливого демпінгу китайської продукції, що послабить місцеву промисловість у Франції, Німеччині, Італії та інших країнах.
Одночасно агентство Reuters повідомляло про те, що Китай активно шукає союзників у протистоянні торговельній війні Трампа. Пекінські дипломати взаємодіють з урядами країн, на які спрямовані мита, і надсилають листи з пропозиціями про співпрацю.