Уряд Угорщини розпочав розсилку бюлетенів для так званої "національної консультації", присвяченої питанням можливого членства України в Європейському Союзі. Влада активно закликає населення виступити проти вступу України до ЄС. Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на листа від інформаційного центру уряду Угорщини, який потрапив у розпорядження журналістів. У документі уряд Віктора Орбана намагається налякати громадян, стверджуючи, що вступ України до ЄС призведе до значних негативних наслідків для самої Угорщини.
"Це обійдеться кожній угорській родині в сотні тисяч форинтів (сотні доларів – УНІАН) щороку, під загрозу потраплять пенсії та підтримка фермерів, а також виникнуть ризики для безпеки та ринку праці", — йдеться у листі.
Офіційний Будапешт переконує своїх громадян, що приєднання України до ЄС нібито "пошкодить угорську економіку". "Ми, угорці, не можемо змиритися з тим, що таке важливе питання вирішується у нас на очах", — зазначається у документі.
Угорців закликають долучитися до голосування, яке проходитиме в поштовому форматі, та ухвалити "відповідальне рішення". Бюлетені для опитування будуть надіслані виборцям поштою до кінця травня. Після відповіді на запитання в бюлетенях, виборці мають надіслати їх назад.
Уряд Орбана запевняє, що будь-який підсумок такого голосування буде вважатися обов'язковим для них. Важливо зазначити, що результати цієї псевдореферендуму можуть стати формальним приводом для Орбана, щоб накласти вето на членство України в ЄС, коли Київ офіційно розпочне процес вступу.
Як повідомляв УНІАН, Віктор Орбан, що протягом 15 років безперервно керує Угорщиною, часто звертається до технологій "консультацій" з народом, щоб пропагувати та оправдовувати свою політику. Такі псевдореферендуми проводяться щорічно, не мають жодної юридичної сили і не відповідають стандартам соціологічного опитування, виступаючи інструментом внутрішньої пропаганди.
Рік тому Угорщина вже організовувала "народну консультацію" на тему взаємин з Україною. Питання в бюлетені були сформульовані дуже маніпулятивно, що підштовхувало до "правильних" відповідей. Як результат, 99% учасників "консультації" підтримали позицію Орбана за всіма пунктами опитування.
Це можна пояснити частково тим, що реальний контроль за чесністю голосування, який існує на виборах або під час справжніх референдумів, відсутній. Також зазвичай беруть участь у таких "консультаціях" в основному ті громадяни, які підтримують Віктора Орбана, в той час як опозиційно налаштовані угорці зазвичай ігнорують ці заходи.