Штат Каліфорнія має намір подати позов до федерального суду в Сан-Франциско, аби оскаржити використання президентом Дональдом Трампом надзвичайних повноважень для введення мит на товари з Мексики, Китаю та Канади. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на заяву губернатора штату Гевіна Ньюсома. Місцеві чиновники вказують на негативні наслідки для споживачів та бізнесу через тарифи, встановлені Трампом. Ньюсом відзначив, що штат вимагає через суд скасувати ці мита, що становить серйозний юридичний виклик для зусиль президента щодо реформування міжнародної торгівлі.
"Незаконні мита президента Трампа створюють хаос серед каліфорнійських родин, бізнесу та в нашій економіці, підвищуючи ціни та загрожуючи робочим місцям", – заявив Ньюсом.
Відомо, що Ньюсом розглядається як імовірний кандидат на президентські вибори у 2028 році, термін його повноважень на посаді губернатора завершується у 2026 році. Каліфорнія генерує приблизно 14% загального ВВП США і має населення близько 40 мільйонів осіб. Якщо б Каліфорнія була окремою країною, вона б входила до числа найбільших економік світу, зазначають журналісти. Ньюсом також підкреслив, що економічна потужність штату надає йому значні можливості на міжнародній арені.
Каліфорнія грає ключову роль у сільському господарстві та промисловості США, включаючи виробництво напівпровідників, комп'ютерної техніки та автомобілів. У 2022 році штат експортував сільськогосподарську продукцію на 24 мільярди доларів, що складає майже 13% від загального експорту сільгосппродукції США. Найбільшими статтями експорту стали мигдаль на 4,7 мільярда доларів, молочні продукти, фісташки та вино. Основними імпортерами є Канада, Європейський союз, Китай та Гонконг.
Як повідомлялося, Трамп вже став об'єктом судових позовів у справі мит. Згідно з інформацією Bloomberg, позов подала юридична організація New Civil Liberties Alliance, яку підтримують консервативні сили. Трампа звинувачують у незаконному введенні жорстких мит на товари з Китаю без погодження з Конгресом. Загалом на президента США вже подано три позови стосовно його митної політики. Два з них були ініційовані консервативними юридичними групами, які представляють інтереси малого бізнесу, а третій — членами племені Blackfeet Nation з Монти.