Німецький канцлер після бесіди з Трампом анонсував посилення європейських санкцій проти Москви

Фрідріх Мерц, глава німецького уряду, який брав участь у телефонних консультаціях із президентом США Дональдом Трампом та європейськими лідерами, заявив, що ЄС нарощує санкційний тиск на російський центр прийняття рішень.

«Європейські країни та США демонструють солідарність у цьому питанні: ми послідовно підтримуємо Київ на шляху до встановлення миру. Європа черговий раз ускладнить життя Москві за допомогою нових обмежень. Це рішення було узгоджене з президентом США після його розмови з Путіним», – написав він у мережі X.

У свою чергу Володимир Зеленський, коментуючи ці переговори, запевнив, що в разі відсутності кроків з боку Москви щодо припинення вогню, ЄС підготує окремий пакет санкцій.

«Європейські санкції неодмінно будуть введені і матимуть значний вплив. Конкретні терміни вже визначені, ніхто не квапить процес, але домовленості досягнуті. І якщо вогонь не вщухне, буде застосовано більш жорсткий пакет», – підкреслив президент під час спілкування з пресою.

Що ж до американського пакета обмежень, ситуація має свої особливості.

«Нам слід разом зі Сполученими Штатами наполегливо працювати, аби вони оперативно запровадили всі необхідні обмеження. Це особливо стосується банківської та енергетичної сфер. Від підтримки Вашингтона багато в чому залежить, чи зможе Кремль і російська армія надалі фінансувати військові дії», – додав він.

Тим часом Financial Times із посиланням на поінформовані джерела, обізнані з перемовинами Трампа та європейських керівників, повідомила, що американський лідер висловив намір вийти з конфлікту і залишити Україну з Росією сам на сам за переговорним столом. Він також ухилився від чітких заяв щодо майбутніх санкцій проти Москви.

За словами одного зі співрозмовників, європейські лідери були вражені підсумками домовленостей, адже Трамп «не бажає посилювати тиск» на Путіна заради реального діалогу.

19 травня між Дональдом Трампом та Володимиром Путіним відбулася понад двогодинна телефонна бесіда. За її результатами Трамп заявив, що Київ і Москва мають «негайно» розпочати мирні переговори і припинити воєнні дії.

Після розмови Путін повідомив журналістам, що обидві сторони повинні шукати «взаємоприйнятні компроміси». За його словами, «РФ готова співпрацювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».

Сьогодні між Зеленським та Трампом відбулося два телефонні дзвінки – спочатку перед, а потім після їхніх консультацій із Путіним. У другому з них до розмови долучилися кілька європейських лідерів.

Ці розмови відбулися після того, як делегації РФ та України зустрілися в Стамбулі для безпосередніх переговорів. Це був перший такий діалог із початку масштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

Читайте також: Президент ініціював створення «стабільної групи» для діалогу з РФ

Переговори в Стамбулі, у межах яких відбулися окремі консультації з представниками США, не дали помітних результатів, однак сторони узгодили обмін близько тисячі полонених. Жодних домовленостей про припинення вогню не досягнуто, а за вихідні, за даними Києва, РФ здійснила одну з найпотужніших безпілотних атак по території України.

За повідомленнями, російська делегація у Стамбулі висунула Києву низку жорстких ультиматумів – зокрема вимогу вивести ЗСУ з регіонів, частково окупованих російськими військами, а також інші умови, які вперше озвучувалися навесні 2022 року. Україна та її західні союзники рішуче відкидають ці пропозиції.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.