Заступник військового аташе посольства Німеччини у Києві під час свого виступу перед молодшими офіцерами Бундесверу звернув увагу на серйозні питання, пов'язані з німецьким озброєнням, яке застосовується Збройними силами України на фронті, як повідомляє Spiegel. Він зазначив, що хоча німецька самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000 і вважається "видатною системою озброєння", на практиці вона має "велику технічну вразливість", що викликає сумніви в її бойовій готовності.
Танк Leopard 1A5 "часто використовують як імпровізовану артилерію внаслідок несуттєвої броні", а Leopard 2A6 є дуже дорогим у обслуговуванні, ремонтувати його на передовій практично неможливо.
Оцінка систем протиповітряної оборони також є суперечливою. Наприклад, комплекс IRIS-T ефективний, але "боєприпаси занадто дорогі і доступні в обмеженій кількості". Patriot – це "чудова система озброєння", але вона "не підходить для бойового використання" через старі шасі MAN і брак запчастин.
Лише одна німецька система отримала позитивні відгуки — зенітна установка Gepard. Її вважають "найбільш популярною, найефективнішою та найнадійнішою системою озброєння в Україні".
Також зазначається, що німецькі системи залпового вогню Mars "змінюють правила гри на полі бою", але їхня ефективність "часткова", оскільки вони не підтримують касетні боєприпаси, як це роблять американські аналоги. Це пов'язано з тим, що Німеччина дотримується міжнародного договору 2010 року, який забороняє касетні боєприпаси, тому постачає лише звичайні. Подібні проблеми також спостерігалися з гаубицями, але їх нібито вирішили після перепрограмування системи.
У Бундесвері підтверджують, що коментарі аташе відображають реальність. Українським військовим бракує технічної підготовки для обслуговування цієї техніки, а інфраструктура ремонту є недостатньою. Створені ремонтні центри часто розташовані занадто далеко від лінії фронту.
В умовах, коли адміністрація президента США Дональда Трампа намагається досягти угоди про припинення війни в Україні, яка може виявитися більш вигідною для Москви, ніж для Києва, європейські країни, зокрема Німеччина, вперше за багато років зосереджуються на підвищенні власної військової потужності.
Німеччина провела значну реформу конституційного боргового обмеження, що дозволило відкрити доступ до фінансування на мільярди євро. За однією з моделей, представлених CNN, протягом 10 років Німеччина, витрачаючи 3,5% від ВВП, може залучити близько 600 мільярдів євро (652 мільярди доларів).