Нафтові котирування змінилися через ймовірне підвищення видобутку країнами ОПЕК

Вартість нафти падає вже другий день поспіль — інвестори очікують, що цього тижня країни ОПЕК разом із союзниками під час засідання вирішать збільшити обсяги видобутку.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Ф’ючерси на Brent подешевшали на 24 центи (0,4%) до $64,50 за барель. Американська нафта WTI знизилась на 29 центів (0,5%) і торгується по $61,24 за барель.

«Ціни на нафту дещо впали, тому що ринок очікує збільшення пропозиції з боку ОПЕК», — зазначив старший стратег ANZ Даніель Гайнс.

Остаточне рішення щодо видобутку для липня ОПЕК+ повинна ухвалити 28 травня під час онлайн-зустрічі міністрів. За даними Reuters, планується збільшення видобутку на 411 тисяч барелів на добу.

Прем’єр-міністр РФ Олександр Новак зазначив у понеділок, що питання збільшення обсягів видобутку поки не обговорювалося. Водночас вісім країн ОПЕК+, які добровільно скорочували видобуток, мають провести зустріч 31 травня — на один день раніше від плану.

На червень країни ОПЕК+ вже погодили збільшення видобутку вдруге поспіль.

Водночас рішення президента США Дональда Трампа про продовження торгових перемовин із ЄС до 9 липня частково стабілізувало ринок — ослабли побоювання щодо запровадження нових тарифів, які могли б вплинути на попит на пальне.

Тим часом Іран оголосив офіційну ціну для своєї легкої нафти для азійських покупців — $1,80 вище середнього рівня Oman/Dubai на червень. У травні ця націнка складала $1,65.

Президент Ірану Масуд Пезешкіян зазначив, що країна зможе витримати навіть у разі провалу ядерних переговорів із США. У цьому випадку санкції залишаться чинними, обмежуючи експорт нафти з Ірану й підтримуючи світові ціни.

Звертаємо вашу увагу:

Провідні нафтові компанії у США змушені скорочувати свої витрати та призупиняти роботу бурових платформ через встановлені Дональдом Трампом мита, які підвищили вартість робіт, а також у зв’язку із зниженням цін на нафту, що негативно відображається на їхніх прибутках.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.