Надсилання ракет Taurus в Україну: Німеччина розкриває, чиїм схваленням сподіваються скористатися союзники

Німеччина може зіткнутися з необхідністю відмовитись від планів щодо постачання ракет Taurus в Україну, якщо не отримає затвердження Великої Британії в найближчий час, попередив представник нового уряду Берліна. Як повідомляє The Daily Telegraph, Родеріх Кізеветтер, впливовий депутат Християнсько-демократичної партії (ХДС), зазначив, що конфлікт між його партією та коаліційними партнерами – соціал-демократами (СДПН) – затримує ухвалення остаточного рішення канцлера Фрідріха Мерца.

Він висловив припущення, що підтримка з боку Великої Британії може сприяти вирішенню проблеми та надати Мерцу необхідну підтримку для реалізації постачання потужних ракет.

"Питання з постачанням Taurus залишається предметом обговорення… Я поки не спостерігаю консенсусу, особливо враховуючи, що сторони не домовилися щодо основних аспектів політики безпеки в коаліційній угоді. Я не вірю, що Taurus буде доставлено. Будь-яка підтримка з боку британського керівництва, щоб переконати Німеччину надіслати Taurus, може бути корисною і буде дуже доречною", – підкреслив Кізеветтер.

Політик також зазначив, що дебати щодо постачання ракет Taurus у його коаліції залишаються відкритими, і в рядах СДПН все ще існує спротив. "СДПН стоїть перед питанням, чи готова вона відмовитися від тактики зволікань і поступок, щоб забезпечити більшу відповідальність Німеччини в європейській зовнішній політиці та політиці безпеки".

Кізеветтер вважає, що рішення уряду Шольца відмовити у поставках системи Taurus в кінцевому підсумку посилило Володимира Путіна – помилка, яку новий уряд може повторити. "Затримка і блокування постачання цієї системи з боку канцлера Шольца були серйозним прорахунком, що ослабило європейську безпеку і призвело до більших втрат в Україні", – сказав він.

На його думку, важливо, щоб Мерц дав наказ про негайне постачання, якщо це можливо, без ультиматумів чи попередніх умов.

Цього тижня Мерц висловив припущення, що Німеччина врешті-решт готова надіслати ракети Taurus до Києва. Його заява відразу ж викликала розбіжності з лівоцентристською партією СДПН, яка наголосила на існуванні "багатьох вагомих аргументів" проти відправки Taurus в Україну.

Заява Мерца була сприйнята як сигнал того, що під його керівництвом Німеччина стане набагато жорсткішою у ставленні до Росії, ніж за часів Олафа Шольца. Борис Пісторіус із СДПН, ймовірно, залишиться міністром оборони в новій коаліції ХДС-СДПН, зазначив, що аргументи проти відправки ракет Taurus засновані на конфіденційних даних з національної безпеки.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.