Мирна угода Трампа може вигодити Росії, проте для Путіна цього може бути недостатньо, – CNN

У пропозиції президента США Дональда Трампа щодо укладення угоди про завершення війни між Росією та Україною є кілька важливих питань. Як зазначає CNN, одна з основних проблем полягає в тому, що американський лідер не конкретизував, яких саме дій очікує від Москви. У світлі останніх подій на фронті, зупинка бойових дій виглядає малореалістичною.

Білий дім прагне до загальної розрядки у відносинах між Росією і США. Однак без справжнього врегулювання ситуації в Україні це може призвести до тривалих розбіжностей у Трансатлантичному альянсі та навіть у НАТО. Це також загрожує серйозними економічними збитками для США і зменшить їх політичний вплив. Потенційні втрати можуть перевищити вигоду від короткочасного примирення між Москвою та Вашингтоном.

Ще одне питання полягає в тому, що не існує чіткого розуміння, чого саме Трамп очікує від президента України Володимира Зеленського. У своїх заявах Трамп закликав Зеленського "зробити це", але деталі його вимог залишаються незрозумілими.

Запропонована угода Трампа може передбачати для України замороження лінії фронту та, можливо, визнання Криму як частини Росії з боку США. При цьому Трамп підкреслив, що не вимагає від Києва визнати анексію півострова. Санкції з боку України та Європи все ще ізолюватимуть Крим, і жодна зі сторін не погодиться визнати півострів частиною РФ.

Додатково, замороження фронту може не здаватися вигідним Москві. Кремль, ймовірно, вважає, що у них ще є шанси на перемогу на полі бою, намагаючись затягнути переговори.

Існує ще одна велика проблема: російський диктатор Володимир Путін вважає, що час працює на його користь. Трамп неодноразово повторює, що ситуація потребує термінових дій. Ці протилежні точки зору навряд чи призведуть до справжньої угоди. Кремль, можливо, сподівається отримувати малозначні поступки від Білого дому, поступово формуючи геополітичну картину на свою користь. Протягом президентства Трампа ситуація у світі змінилася на користь Москви.

Кремль вочевидь не бачить серйозних наслідків за свої дії, пов'язані з порушеннями перемир'я. Він спостерігає за президентом США, який часто не точно інформує свою команду. Яскравим прикладом цього є ситуація з ключовим посланцем Стівом Віткоффом, який не зміг назвати окуповані регіони України під час інтерв'ю. Чим довше триватимуть переговори, тим вигіднішим буде вигляд угоди для Москви. Проте немає підстав вважати, що Кремль зацікавлений у переговорах, які справді зможуть вирішити конфлікт або призвести до реального припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп зазначив, що в питанні завершення війни є певний прогрес, і країна чинить значний тиск на Росію. Водночас видання The Washington Post висловило припущення, що Путін може погодитися на мирну угоду, яка відкриє Росії можливості для відновлення агресії проти України в майбутньому. Кремль може тимчасово відмовитися від своїх максималістських військових цілей, щоб залучити Україну в політичну пастку.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.