Міністр оборони США зменшить контракти на $5 мільярдів після аналізу діяльності Маска, – Bloomberg

Міністр оборони США Піт Гегсет дав вказівку про скасування контрактів на загальну суму 5,1 мільярда доларів, пов'язаних з "допоміжними послугами, такими як консалтинг та інші необов'язкові послуги" у рамках співпраці з урядовою групою Ілона Маска, яка займається ефективністю DOGE. Як повідомляє Bloomberg, ці заходи включають скорочення консалтингових послуг від компаній, таких як Accenture, Booz Allen Hamilton Inc. та Deloitte US, які працюють з Міністерством охорони здоров'я, що дозволить зекономити приблизно 1,8 мільярда доларів.

Гегсет зазначив, що контракт ВМС США на 500 мільйонів доларів на консалтинг у сфері бізнес-процесів та контракт на 1,4 мільярда доларів на програмне забезпечення для хмарних IT-послуг також підпадають під скорочення. Розірвання контракту з Агентством перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони на IT-підтримку, який "повністю дублює" аналогічні послуги, також дасть змогу звільнити ще 500 мільйонів доларів. До списку контрактів, що підлягають розірванню, входять і програми, спрямовані на різноманітність, справедливість, інклюзію, а також ініціативи, пов'язані з реагуванням на зміну клімату та пандемію COVID-19, повідомив Гегсет.

Глава Пентагону був активним прихильником зусиль Маска щодо оптимізації витрат у Департаменті. Міністерство оборони, чий річний бюджет складає близько 850 мільярдів доларів і яке обслуговує близько 2 мільйонів працівників, є найбільшим відомством в уряді.

Адміністрація Трампа зіштовхнулася з численними судовими позовами під час спроб різкого скасування контрактів у інших агентствах, що перевірялися в рамках DOGE. Гегсет не вказав на можливі витрати, пов'язані з розірванням договорів, адже подібні рішення часто супроводжуються фінансовими зобов'язаннями.

Крім того, Пентагон зупинив розробку далекобійної гіперзвукової протикорабельної ракети HALO через нестачу фінансування. Цей проєкт входив до програми Offensive Anti-Surface Warfare Increment 2, націленої на заміну існуючих дозвукових ракет, таких як AGM-158C LRASM. Ракета HALO не планувалася як засіб подолання систем ППО, її основною метою було зменшення часу доставки боєголовки на великі відстані.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.