Ляпас для Трампа: “Голос Америки” повертається до роботи

Американська урядова служба новин "Голос Америки", яка орієнтована на іноземну аудиторію, відновить свою діяльність після того, як Білий дім зазнав поразки у спробах ліквідувати її. Це стало відомо з повідомлення видання The Washington Post. Мовник фактично перестав існувати кілька тижнів тому, коли в березні адміністрація Трампа видала указ про ліквідацію Агентства США з питань глобальних медіа (USAGM). Це агентство контролює "Голос Америки" та фінансує інші некомерційні медіа, такі як "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода", "Радіо Вільна Азія" та "Мережі мовлення Близького Сходу".

Ці медіа негайно намагалися оскаржити в суді рішення Білого дому. Суддя окружного суду США Ройс Ламберт видав тимчасову судову заборону на виконання указу Трампа про закриття, назвавши його свавільним і таким, що перевищує президентські повноваження.

Цього тижня федеральний апеляційний суд у Вашингтоні, в складі якого були два судді, призначені Трампом, підтримав рішення судді Ламберта. Суд ухвалив наказ про відновлення роботи "Голосу Америки" до завершення розгляду апеляції.

У п'ятницю прокуратура США надіслала електронний лист адвокату, який представляє працівників "Голосу Америки", підтвердивши, що деякі з них, а також інші співробітники USAGM, знову отримали доступ до своїх урядових акаунтів. Очікується, що персонал почне повертатися до роботи вже наступного тижня, а також відновиться мовлення.

Журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш підтвердив цю інформацію у своєму Фейсбуці. Він навів цитату з електронного листа, що його отримав: "Найближчими днями ви отримаєте вказівки щодо наступних кроків у модернізації агенції та виконанні місії… Ми сподіваємося на співпрацю з усіма вами". Сам Яриш зауважив, що наразі не зовсім зрозуміло, що це означатиме на практиці, та додав: "Думаю, ми отримаємо більше інформації в найближчі кілька днів".

Як зазначав УНІАН, після повернення до Білого дому у 2025 році, Дональд Трамп оголосив про пріоритети, що стосуються скорочення державних витрат, і навіть створив спеціальний департамент, що фактично очолив Ілон Маск. Діяльність цього департаменту викликала чимало скандалів, в тому числі підозри, що деякі його члени працюють не на уряд США, а на Росію.

Проте не тільки департамент Маска виявився причиною дивних рішень. Державний департамент США вирішив закрити свій структурний підрозділ, який займався боротьбою з російською та китайською пропагандою і дезінформацією в американському інформаційному просторі. Закриття такого важливого підрозділу зорієнтувало США на "економію" 50 мільйонів доларів на рік.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.