Понад 100 громадян Китаю, які перебувають на стороні російських військ у війні проти України, є найманцями, які, за вказівкою американських чиновників та колишніх співробітників західної розвідки, не мають прямих зв’язків з китайським урядом. Згідно з повідомленням Reuters, китайські військові офіцери, які опинилися на полі бою з російського боку, мають підтримку Пекіна для вивчення тактичних аспектів ведення війни.
Американський адмірал Семюел Папаро, який очолює збройні сили США в Індо-Тихоокеанському регіоні, підтвердив, що українські сили на сході України захопили двох китайських громадян. Це сталося після заяви президента України Володимира Зеленського про наявність відомостей про 155 громадян Китаю, які беруть участь у бойових діях на боці Росії.
Китай, який офіційно проголосив стратегічне партнерство з Росією та утримався від критики воєнних дій Москви в Україні, назвав слова Зеленського "недоцільними" та заявив, що не є учасником конфлікту. Анонімні джерела в США повідомляють, що китайські бійці, ймовірно, мають обмежену підготовку і не впливають на військові операції Росії.
Колишній співробітник західної розвідки надав інформацію Reuters про 200 китайських найманців, які воюють на боці Росії, відзначаючи, що вони не мають зв’язків з урядом Китаю. Протягом кількох років Китай надавав Москві матеріальну підтримку у війні проти України, особливо постачаючи компоненти для спорядження, зокрема безпілотники та танки.
Пекін також надавав Росії безпілотники для використання на війні. У жовтні адміністрація президента Байдена вперше запровадила санкції проти двох китайських компаній за постачання озброєнь до Москви.
Західні добровольці, включаючи американців, з самого початку конфлікту приєдналися до збройних сил України, маючи офіційний статус і здебільшого належачи до Інтернаціонального легіону ЗСУ. У той же час Північна Корея надіслала понад 12 тисяч військових для підтримки російських збройних сил, багато з яких загинули або були поранені в боях, а деякі потрапили в полон до українських військ.