У Китаї оголосили про можливість проведення торговельних переговорів зі Сполученими Штатами. Це стало першим кроком країни після того, як президент Дональд Трамп у минулому місяці підвищив імпортні мита. Про це повідомляє Bloomberg.
Зокрема, у Міністерстві торгівлі Китаю зазначили, що американські високопосадовці неодноразово висловлювали готовність до діалогу з Пекіном щодо мит і закликали чиновників у Вашингтоні показати "щирість" у розмовах з Китаєм.
"США нещодавно направили сигнал Китаю через відповідні канали, сподіваючись розпочати переговори. Китай наразі розглядає це", – акцентували у міністерстві.
У Bloomberg звернули увагу, що заява Китаю вказує на можливу зміну ситуації між найпотужнішими економіками світу, оскільки Трамп підвищив мита до найвищих рівнів за останнє століття, на що Пекін відповів аналогічними заходами.
"Однак США і Китай мають ще довгий шлях пройти, щоб зрушити переговори з мертвої точки. Трамп неодноразово наполягав, що президент Сі Цзіньпін має зв’язатися з ним для початку переговорів щодо тарифів. Раніше на цьому тижні міністр фінансів Скотт Бессент зазначив, що Пекін повинен зробити перший крок до зниження напруженості", – додали в статті.
Крім того, колишній консультант Міністерства торгівлі Китаю Джон Гонг порівняв цей жест із "першим дощем після тривалої посухи". За його словами, це свідчить про те, що "є дозвіл від найвищого керівництва Китаю".
"Вони готуються до переговорів, обговорюють, хто очолить ці перемовини, яка буде стратегія, яка модель відносин з Вашингтоном. Усі ці питання, безсумнівно, зараз активно розглядаються", – зазначив експерт.
Як повідомляв УНІАН, раніше Китай знайшов спосіб обійти величезні мита Трампа за допомогою Індії. Відомо, що китайські компанії звернулися до кількох індійських фірм на Кантонському ярмарку в Гуанчжоу, що триватиме до 5 травня, з пропозицією постачати товари для їх американських клієнтів, платячи комісійні за цю послугу.
Також Reuters інформував, що Китай готовий скасувати мита на деякі американські товари. Зокрема, робоча група при Міністерстві комерції КНР формує списки товарів, які можуть бути звільнені від мита, і закликає компанії надсилати свої пропозиції.