Китай і КНДР підтримують Росію, що створює загрозу для Індо-Тихоокеанського регіону, – заявляє командувач

Головнокомандувач збройних сил США в Тихоокеанському регіоні Семюел Папаро висловив, що військова підтримка, яку Китай та Північна Корея надають Росії у конфлікті з Україною, становить загрозу для стабільності в регіоні. На його думку, Москва надає критично важливу допомогу обом державам у відповідь на цю підтримку. Про це він повідомив під час слухань у Сенатському комітеті з питань збройних сил, інформує видання The Guardian.

Папаро зазначив, що Китай постачає Росії 70% верстатів і 90% застарілих мікросхем, що допомагає Москві відновити свої військові можливості. У свою чергу, Китай отримує від Росії технології, які дозволять поліпшити шумопоглинання його підводних човнів, а також іншу військову підтримку.

Сенатори активно запитували Папаро і генерала Ксав'єра Брансона, який керує американськими силами в Кореї, про вплив Китаю в регіоні, зокрема про загрозу для Тайваню. Вони також обговорили військову присутність США в Південній Кореї, а також питання щодо можливого скорочення чисельності військових.

Обидва командувачі зазначили, що наявність американських військ в Південній Кореї та в Індо-Тихоокеанському регіоні є критично важливою для підтримки дипломатичних і безпекових інтересів США, оскільки взаємозв'язки між Росією та Китаєм посилюються. Відомо, що в Південній Кореї розташовані 28 500 американських військовослужбовців.

Папаро також підкреслив, що Північна Корея постачає Росії "тисячі, можливо, сотні тисяч артилерійських снарядів", а також ракет малої дальності. Він відзначив, що в обмін КНДР може отримати від Росії протиповітряну оборону та зенітно-ракетні системи.

"Це взаємовигідне співробітництво, в якому кожна країна використовує слабкості іншої для досягнення своїх цілей", – зазначив військовий.

Брансон, у свою чергу, підкреслив, що Північна Корея вже продемонструвала свою здатність постачати боєприпаси та війська в Росію, одночасно вдосконалюючи власний військовий потенціал, включаючи розробку гіперзвукової зброї. Він також додав, що КНДР має збройні сили насамперед із російським обладнанням, чисельність яких перевищує 1,3 мільйона осіб.

Папаро зауважив, що зусилля Північної Кореї на шляху до створення сучасної ядерної зброї та балістичних ракет "становлять пряму загрозу для безпеки наших союзників і нашої країни".

Він також згадав, що Північна Корея відправила тисячі солдатів воювати разом із росіянами проти України. Український президент Володимир Зеленський ініціював заяву про те, що Росія активно вербує китайських громадян для участі у війні в Україні. За його словами, понад 150 таких найманців вже залучені до бойових дій з ведома Пекіна, на що Китай відповів, назвавши ці звинувачення "безвідповідальними".

Раніше було відомо, що Росія вербує китайських громадян на війну через пропагандистські відео, в яких акцентується на бонусах за укладення контрактів на суму від 60 000 до 200 000 юанів (приблизно від 8 000 до 27 000 доларів) та щомісячній зарплаті близько 18 000 юанів (близько 2 500 доларів).

В журналі The Economist було описано, чому китайські бойовики беруть участь у конфлікті в Україні. Журналісти зазначили, що їхня присутність не є чимось дивним, адже китайські солдати з обох сторін конфлікту регулярно діляться відеоматеріалами про свою участь у бойових діях на фронті. Ті, хто воює на боці Росії, кажуть, що "шукають гострих відчуттів" і "високих доходів", вирушаючи на передову.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.