Комітет Верховної Ради запропонував затвердити угоду між Україною та США щодо ресурсів

Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики рекомендував парламенту ратифікувати угоду між Сполученими Штатами та Україною щодо використання корисних копалин. Цю інформацію оприлюднили народні депутати, які брали участь у засіданні. Як повідомив депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк, рішення підтримали 11 членів комітету, один – утримався, двоє – не голосували.

"У текст рішення комітету було внесено пропозицію: будь-які додаткові угоди про створення Фонду відбудови не можуть суперечити цій угоді; ця угода має чинність на всій території України відповідно до міжнародно визнаних кордонів," – зазначив Железняк у своєму телеграм-дописі.

Згідно з його словами, ратифікацію документа заплановано на 8 травня.

Депутатка з фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко повідомила, що вона разом з колегою Марією Іоновою не голосували. "Представник "Голосу" утримався. Ми з Марією Іоновою з "Європейської солідарності" не брали участі в голосуванні, оскільки фракція повинна ухвалити політичне рішення, яке визначить нашу позицію в залі. Це рішення базуватиметься на тому, що Україні необхідно вижити, для чого потрібна підтримка з боку США, але закони мають відповідати стратегічним інтересам України," – написала Геращенко.

Згодом Геращенко і Железняк анонсували, що на 7 травня заплановано повторне голосування щодо угоди під час засідання комітету. "Завтра о 9-й годині знову відбудеться засідання комітету з закордонних справ, на якому повернуться до питання ратифікації угоди про створення інвестиційного фонду. Сьогодні слуги народу не змогли проголосувати за преамбулу, де ми хотіли зафіксувати правду, що на момент ратифікації угоди про фонд у Верховній Раді не було тексту угоди про обмежене партнерство, яка 26 разів згадується в документі. Ми попереджали про це," – зазначила Геращенко.

"Перше засідання Ради, на якому була нова повірена у справах США, виявилося непростим. Виявилося, що деякі фракції не готові були голосувати без певних умов. Незважаючи на всі прохання, завтра відбудеться повторне голосування, хоча це не вплине на суть угоди," – підкреслив Железняк.

30 квітня Україна і США підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови. Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що в документі прописано, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється на умовах 50/50, без боргових зобов'язань України перед Сполученими Штатами, а угода не стане перешкодою для інтеграції України до Європейського Союзу, оскільки фонд буде фінансуватися лише з доходів від нових ліцензій.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував цю угоду, підкресливши, що вона суттєво змінилася під час підготовки, ставши "справді рівноправною угодою, котра відкриває можливості для інвестицій в Україні". 1 травня президент повідомив про розмову з головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, зокрема, щодо ратифікації угоди.

Президент США Дональд Трамп просував цю угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони планували підписати угоду щодо природних ресурсів у лютому, але підписання було відкладено після того, як зустріч Трампа з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті перетворилася на спір.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.