У "Коаліції охочих" визначили чотири основні цілі для максимальної підтримки України та формування "гарантійних сил" безпеки, до складу яких входитимуть іноземні військові контингенти. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це заявив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі на початку зустрічі "Коаліції охочих" на рівні міністрів оборони у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО. Гілі почав засідання з подяки двом сотням військових планувальників із 30 країн, які наполегливо працювали в останні тижні. За його словами, ці держави об'єднані спільною метою і готові гарантувати майбутнє України після можливого укладення мирної угоди.
“Ми прискорюємо процес планування, щоб поставити Україну на найсильнішу позицію для захисту її суверенітету та стримування подальшої агресії з боку Росії”, – підкреслив Гілі.
Водночас британський міністр зауважив, що хоча обговорення відбувається у закритому форматі, плани мають реальну основу і є значущими. Гілі зазначив, що у коаліції є чіткі цілі для України:
“По-перше, забезпечення безпечного неба. По-друге, забезпечення безпечного моря. По-третє, гарантуючи мир на суходолі, і по-четверте – підтримка Збройних сил України, щоб вони стали найефективнішим засобом стримування”.
Він також сказав, що "гарантійні сили" коаліції для України будуть міцним і надійним механізмом безпеки, що забезпечить, аби “мир, досягнутий шляхом переговорів, приніс усі обіцянки президента Трампа – тривалий мир для України”.
Гілі зазначив, що засідання "коаліції охочих" буде зосереджене на тому, як ефективно реалізувати оперативне планування коаліції, щоб бути повністю готовими до моменту укладення мирного договору.
“Не можна забувати про війну, ставлячи під загрозу мир. Тому ми повинні чинити більший тиск на президента Путіна, щоб він зупинив війну, і посилити нашу підтримку України як у боротьбі, так і у прогресі до миру”, – підкреслив він.
Гілі також додав, що багато міністрів, які беруть участь у зустрічі "коаліції охочих", наступного дня братимуть участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Зокрема, завтра країни зобов’яжуться надати військову підтримку Україні, щоб зміцнити її позиції на полі бою.
Як повідомлялося, Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський зазначив, що іноземні контингенти не будуть розгорнуті на лінії фронту у разі припинення бойових дій. Закордонні війська перебуватимуть у тих регіонах України, де існує мінімальний рівень загрози.
4 квітня Україну відвідали військові делегації Великої Британії та Франції. Після їх візиту президент України Володимир Зеленський повідомив, що військові Франції стануть одними з перших у складі майбутнього контингенту.