Спеціальний представник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог висловив думку, що в рамках можливої мирної угоди Україна могла б бути розділена, "як Берлін після Другої світової". У своєму інтерв'ю виданню The Times він припустив, що британські та французькі війська можуть зайняти території на заході від Дніпра, тоді як російська армія контролюватиме окуповану східну частину країни. Між цими зонами будуть українські сили і демілітаризована зона. Келлог зазначив, що англо-французькі війська "не повинні бути провокаційними" для Москви. За його словами, Україна має достатньо простору, щоб вмістити кілька армій, які прагнуть домогтися припинення вогню.
"Можна організувати це так, як було в Берліні після Другої світової, з російською, французькою, британською та американською зонами", – сказав Келлог, підкресливши, що США не братимуть участі у розміщенні своїх сухопутних військ.
Видання вказує, що з коментарів Келлога випливає, що Україні, ймовірно, доведеться поступитися своїми східними регіонами, які наразі під контролем Росії. Ці заяви є однією з найяскравіших інтерпретацій бачення Трампа щодо майбутнього України, а також першим припущенням високопосадовця США про те, що річка Дніпро може стати демаркаційною лінією після припинення вогню.
Келлог також наголосив на важливості проведення нових виборів в Україні. "Я впевнений, якщо ви досягнутимете припинення вогню, то будуть вибори, адже минув майже рік, як вони мали відбутися. Я вірю, що Зеленський буде готовий до цього", – додав спеціальний представник.
Крім того, Келлог застеріг Україну та її союзників не сподіватися на підтримку з боку США, зазначивши, що Трампу сподобається, що Європа здатна "стати на власні ноги" без безпосереднього втручання Вашингтона.
Раніше УНІАН повідомляв, що 10 квітня Великобританія та Франція планували прискорити військове планування "коаліції охочих" за наступні два тижні. Країни зосереджуватимуться на забезпеченні безпеки України в повітрі, на морі та на суші, про що говорили міністри оборони обох країн після зустрічі.
Також відомо, що країни-учасниці "коаліції охочих" мають труднощі з визначенням чисельності військ і термінами їх розгортання. Breaking Defense повідомляв, що існують суперечності, які можуть зашкодити прогресу, зокрема, вимога Фінляндії щодо американських гарантій безпеки, незважаючи на те, що Вашингтон відкинув цю пропозицію.
У свою чергу, голова Європейської дипломатії Кая Каллас заявила, що переговори "Коаліції охочих" зазнали невдачі, оскільки учасники не змогли запропонувати чіткі плани щодо миротворчої місії в Україні. Водночас міністр оборони Великобританії Джон Гілі оцінив можливість створення європейської миротворчої сили для контролю за припиненням вогню як "досить просунуту".