Голова зовнішньополітичної служби ЄС Кая Каллас прокоментувала пропозицію створення міжнародної місії в Україні, зазначивши, що формат цього заходу все ще обговорюється і може змінюватися від моніторингової до миротворчої місії. «Дискусія стосується того, чи це буде місія з моніторингу, стримування, підтримання миру або захисту. Є різні варіанти, і, звичайно, різні країни мають свої власні погляди на це питання», – зазначила вона.
Каллас також підкреслила, що одним із обговорюваних питань є франко-британський контингент і навчальна місія ЄС щодо підготовки українських військових. «Це одна з тем, які ми розглянемо сьогодні. Ми говоритимемо про те, що ще може зробити навчальна місія ЄС. Чи варто розширювати її повноваження, чи потрібно шукати нові підходи, або ж визначити, де проводити навчання. Наразі ми зберегли мандат у відповідності до потреб України. Що стосується "сил запевнення", ми також повинні зрозуміти, чого саме ми прагнемо: стримування, моніторинг чи миротворчість? І це буде залежати від того, чи настане мир», – сказала Каллас.
Міністр оборони Швеції додав, що чітке визначення цілей і характеру місії є важливим аспектом: «Я вважаю, що буде корисно, якщо буде зрозуміло, що передбачає ця місія: миротворчість, стримування чи заспокоєння. Я думаю, що обсяг місії залежатиме від її цілей».
10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася перша зустріч міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих» для забезпечення довгострокового миру в Україні, ініційованої Францією та Британією в лютому.
27 березня в Парижі зібралися лідери 27 країн на саміт, щоб обговорити гарантії для України після можливого припинення вогню, зокрема можливо розміщення сил «коаліції охочих» на її території.
Президент Франції Емманюель Макрон зазначив, що західні контингенти, які пропонує «коаліція охочих» під проводом Франції та Британії, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діяти в стратегічних точках у мирній зоні як сили підтримки безпеки.