На думку міністра оборони США Піта Гегсета, в активних зусиллях для досягнення миру в Україні "немає жодної зради". Він також назвав колишнього президента Дональда Трампа "найкращим переговірником у світі". Ці висловлювання прозвучали 13 лютого під час брифінгу перед засіданням міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі. Гегсет нагадав, що Трамп закликав європейські держави підвищити свої витрати на оборону в межах НАТО, вказуючи на реальність "серйозної та нагальної загрози" для континенту.
"Ця агресія повинна стати сигналом тривоги. США є активним учасником цього Альянсу і залишаться ним. Але витрати на оборону навіть у розмірі 2% від ВВП є недостатніми. Три, чотири і, зрештою, як стверджував президент Трамп, 5% витрат на оборону", – підкреслив Гегсет.
Він також нагадав про "військову машину Росії", яка прагне захопити все більше територій в Україні. На думку американського міністра, "протидія цій загрозі є прямим європейським обов'язком".
"Як ви могли бачити вчора, президент Трамп, будучи найкращим переговірником у світі, об'єднав дві сторони для того, щоб досягнути миру шляхом переговорів, чого всі ми прагнемо", – зазначив Гегсет.
Він з нетерпінням чекає на сьогоднішню міністерську нараду для "відвертої дискусії" про те, що відбувається і як можна досягти миру на континенті.
На запитання журналістів, чи не вважає він, що його останні заяви та слова президента США є зрадою Україні, Гегсет відповів: "Це ваша лексика, а не моя. Звичайно, жодної зради немає. Є визнання того, що весь світ і США інвестують у мир, якого можна досягти через переговори".
Раніше УНІАН повідомляв, що Гегсет чітко висловив свою позицію щодо довоєнних кордонів України та її можливого членства в НАТО. Він вважає, що Україні не слід очікувати повернення "кордонів 2014 року" після мирних переговорів, а також не варто сподіватися на членство в НАТО.
Крім того, він навів свої погляди щодо того, якою повинна бути мирна угода між Україною та Росією. За його словами, будь-які безпекові гарантії для України "повинні бути забезпечені боєздатними європейськими та неєвропейськими збройними силами". Він вважає, що ці сили "не повинні бути частиною місії НАТО і на них не повинна поширюватись п'ята стаття".