Газета The Telegraph представила п’ять основних умов Києва для можливого мирного договору

Британське видання The Telegraph опублікувало п’ять основних вимог, висунених Україною щодо можливого укладення мирної угоди. На думку журналістів, це свідчить про наявність суттєвих розбіжностей з нещодавно представленим планом Вашингтона.

Серед цих вимог перша та головна полягає в тому, що Крим, анексований Росією у 2014 році, має бути офіційно визнаний українською територією. Будь-яке визнання російського контролю над Кримом порушує міжнародне право, яке забороняє анексію території іншої держави, і суперечить українській конституції.

Документ, з яким ознайомилася The Telegraph, чітко демонструє, що Україна прагне ліквідувати можливість міжнародного визнання російського суверенітету над Кримом і іншими окупованими територіями.

Перші два пункти зосереджені на тому, щоб будь-яка мирна угода розглядалася як така, що ґрунтується на міжнародному праві, а не на капітуляції, із застереженням про можливість китайського вторгнення на Тайвань. Важливим є й те, що у вимогах підкреслюється необхідність наявності чітких «гарантій безпеки» перед будь-якою угодою, яка б передбачала передачу територій Росії, навіть якщо ця передача буде тимчасовою.

Третій пункт акцентує на необхідності забезпечення центральної ролі України у мирному процесі. Четвертий підкреслює, що дозвіл Росії контролювати Крим створює небезпеку не лише для України, а й для чорноморських союзників — Туреччини, Румунії та Болгарії.

П’ятий пункт зазначає, що Росії не можна дозволяти використовувати угоду для обмеження чисельності українських збройних сил або оборонної промисловості України.

Хоча Київ офіційно не оприлюднював цей перелік, представники української влади неодноразово висловлювали подібні занепокоєння у контексті потенційних домовленостей.

Нещодавно американські ЗМІ, зокрема The Washington Post, посилаючись на неназвані джерела, повідомили, що під час зустрічі в Лондоні 23 квітня представники США планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим російською територією і заморозити конфлікт на існуючій лінії фронту. Україна та європейські партнери виступили категорично проти такої пропозиції. 22 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не погодиться визнавати легітимність окупації Криму, оскільки це суперечить Конституції України. На це висловлення президента Трамп відповів, що така позиція може зашкодити мирним переговорам з Росією.

Важливо зазначити, що напередодні Трамп згадав, що Росія зацікавлена в укладенні мирної угоди, тоді як досягти згоди із Зеленським буде складніше. Протилежного думка дотримується і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який заявив, що Росія готова до мирної угоди, хоча деякі питання потребують узгодження, деталі яких не були розкриті.

Згідно з інформацією Bloomberg, США планують наполягати на визнанні права України на свою армію та оборонну промисловість у ході найближчих переговорів. Специальний посланець президента США Стів Віткофф має намір порушити це питання на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Ці вимоги свідчать про те, що адміністрація Трампа шукатиме компроміси з обох сторін, прагнучи завершити війну.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.