Дежавю 2021 року: посилення російських військ біля фінських кордонів за даними OSINT

Росія почала зміцнювати свою військову інфраструктуру на кордоні з Фінляндією, готуючи аналогічні дії, які були помічені в 2021 році біля кордонів України. На активність Росії звернув увагу фінський військовий експерт Еміль Кастегельмі.

Він підкреслює, що раніше агресор змінив організаційну структуру своєї армії, відновивши Ленінградський військовий округ, який був розформований після розпаду СРСР. Крім того, дві бригади постійно розміщені біля Санкт-Петербурга, були трансформовані у дивізії.

Зростання особового складу військових формувань призвело до розширення супутньої військової інфраструктури, ознаки чого вже видно на супутникових знімках.

Так, у селищі Кам'янка, неподалік від Виборга, виникло наметове містечко, обнесене земляним валом, що свідчить про необхідність розселення великої кількості солдатів, які не можуть поміститися в наявних казармах. А в районі Петрозаводська, що знаходиться на безпечній дистанції від кордону, але не занадто далеко, триває покращення складів 44-го армійського корпусу. Аналогічні роботи відбуваються в місці базування 80-ї мотострілецької бригади в селі Алакуртті на півдні Мурманської області.

Інші нещодавні зміни стосуються, наприклад, появи нових окремих будівель або укріплень для навчальних цілей. Також були зведені нові окопи, що Кастегельмі пояснює досвідом війни в Україні, де такі укріплення стали дуже важливими.

Оглядач також помітив деякі зміни на російських авіабазах поблизу Фінляндії.

"Загалом, протягом 2022-25 років відбулися обмежені зміни в інфраструктурі військових баз поблизу Фінляндії та Норвегії, проте я очікую побачити більше – якщо не цього літа, то наступного. Реформи починаються на організаційному рівні, а будівельні проекти розвиватимуться далі", – підсумовує фінський аналітик.

Як повідомляло УНІАН, у Європі стурбовані тим, що російська агресія не зупиниться на Україні. Якщо Путін не зазнає військової поразки зараз, Росія намагатиметься підкорити всю Європу – гібридними або військовими методами.

Підтвердженням цього є кампанія підпільного терору – серії підпалів, вибухів і нападів, організованих російськими спецслужбами через "одноразових" російських диверсантів по всій Європі.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.