Чому угоди про видобуток корисних копалин не принесуть миру в Україні: пояснення від The Telegraph

Найголовнішим аспектом угоди про корисні копалини, укладеної між США та Україною, є те, що в Києві не сприйматимуть її як мету сама по собі. За інформацією газети The Telegraph, ця угода слугує лише засобом для досягнення важливої цілі — забезпечити США національний інтерес у збереженні України як незалежної держави.

"Дональд Трамп ніколи не планував підтримувати Україну у її протистоянні Росії через дотримання міжнародного права або принципів нерозчленування держав. Він навряд чи був би обурений, спостерігаючи, як війська Володимира Путіна знищують європейські міста, змушуючи мільйони людей залишити свої домівки та викрадаючи тисячі дітей", — йдеться в статті.

На думку авторів, єдине обґрунтування для американського президента в питанні підтримки України полягає в потенційній економічній вигоді для США.

Уточнюється, що ця угода відкриває можливості для американських компаній розробляти важливі корисні копалини в Україні в партнерстві з нашою країною. Проте ще слід з'ясувати, чи ці ресурси справді можуть бути в достатніх обсягах для комерційної вигоди.

"Є підстави сумніватися в тому, що хтось отримає значні переваги від природних ресурсів України. Але це не має вирішального значення: важливо те, що угода створює привід для Трампа підтримувати Україну з огляду на національні інтереси Америки", — зазначено в матеріалі.

Відзначається, що США зробили поступки Україні, зокрема, постачання зброї на 50 мільйонів доларів всього через кілька годин після підписання угоди про корисні копалини.

"Ці дії можуть виглядати позитивно, але угода не надає президенту Володимиру Зеленському найголовнішого — чітких американських гарантій безпеки для України. Америка заявила, що 'мирний процес' буде 'зосереджений на вільній, суверенній і процвітаючій Україні'. При цьому адміністрація Трампа нарешті визнала очевидний факт, що Росія здійснила повномасштабне вторгнення", — зазначають журналісти.

Вони наголошують, що США досі не надали чітких зобов’язань захистити Україну у разі нового вторгнення з боку Путіна. "Лише з такими гарантіями Зеленський зможе підписати мирну угоду, не побоюючись, що це буде лише пауза перед черговим російським наступом. Угода є важливим кроком, але не остаточною метою".

На сайті Білого дому була опублікована заява щодо підписання угоди про надра між Україною та США, в якій розкриваються деякі деталі, які раніше не згадувалися українським урядом.

У повідомленні йдеться про те, що американським компаніям надається "право першої ночі" на придбання корисних копалин, підкреслюючи, що ця угода "посилає сильний сигнал Росії".

"Сполучені Штати мають особливе місце у цій грі та прагнуть досягти довгострокового успіху України", — заявив Білий дім.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.