Британія і Франція активізують військове планування “коаліції бажаючих”, – Bloomberg

Велика Британія та Франція планують активізувати військове співробітництво "коаліції охочих" протягом наступних двох тижнів. Країни зосередять зусилля на забезпеченні безпеки України в повітряному, морському та наземному просторах. Ще одним важливим аспектом стане відновлення Збройних сил України. Про це повідомили на пресконференції міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та його французький колега Себастьєн Лекорню, пише Bloomberg.

Відзначається, що "сили запевнення" будуть створені для стримування потенційних нападів з боку Росії після можливої мирної угоди. Крім того, Великобританія та Європейський Союз обговорили ряд ініціатив, метою яких є збільшення допомоги Україні, підвищення оборонних витрат та залучення до коаліції країн, готових надати Україні гарантії безпеки в рамках майбутньої угоди.

За словами Лекорню, потенційні учасники вже почали визначати свої можливості та рівень участі в рамках політичних і конституційних систем своїх країн. Він також зазначив, що Туреччина, зокрема, розглядає можливість участі у морській складовій сил.

Обговорювані плани стануть доповненням до підтримки Сил оборони України, які перебувають на передовій ситуації. "Це також означає заперечення ідеї демілітаризації України. Ці гарантії безпеки створені для того, щоб дати можливість українським військам відновити свої сили", – додав він.

Видання зазначає, що міністри оборони країн "коаліції охочих" провели зустріч у Брюсселі. Британський міністр оборони підкреслив, що до європейських країн на цій зустрічі приєдналися також Австралія, Нова Зеландія та Японія. Держави поки не погодилися щодо форми та структури "сил запевнення".

Гілі підкреслив, що "коаліція охочих" не є "миротворчими силами", про які раніше говорили європейські лідери. "Це не миротворчі сили, які намагатимуться розділити ворогуючі сторони вздовж лінії фронту. Найефективнішим запобіжником від поновлення агресії Путіна є сили самих українців", – пояснив міністр оборони Великої Британії.

Заклики відправити іноземні війська до України лунають вже більше року. Європейські лідери також зверталися до можливості відправлення сил для підтримки українських військ у тилу, зокрема, для їх навчання безпосередньо на території України.

Активно обговорювалася також можливість відправлення миротворців до України з метою підтримки мирного процесу після досягнення можливого угоди. Одна з ініціатив – "коаліція охочих", якою керують Велика Британія та Франція, спрямована на захист України після можливої угоди про припинення вогню. Проте, без підтримки США коаліція може потрапити в глухий кут, зазначає Bloomberg. Лідери ЄС вважають, що найкращим захистом для України є американські гарантії безпеки.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.