Зеленський затвердив закон про вільну торгівлю з країнами Європи

Глава держави підписав закон щодо впровадження пан-євро-середземноморських преференційних правил визначення походження продукції.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"Президент України Володимир Зеленський поставив підпис під законом, яким ратифікується рішення № 2/2024 Спільного комітету Регіональної конвенції стосовно пан-євро-середземноморських преференційних правил встановлення походження товарів", – зазначається у повідомленні.

Як інформує парламентська пресслужба на своєму Telegram-каналі, ухвалення цього закону забезпечить Україні безперешкодний доступ до торгівлі з європейськими країнами при переході на нові норми Конвенції, дія яких стартує з 1 січня 2025 року.

Відповідно до вимог Конвенції, держави-учасниці зможуть одночасно, до кінця 2025 року, користуватися і старою, і оновленою версією правил визначення походження продукції.

Документи, видані за старими правилами до 1 січня 2025 або 2026 року, залишають свою чинність, якщо продукція все ще у дорозі чи під митною перевіркою.

Сертифікати, що оформлюються згідно з новими нормами, мають обов’язково містити позначку "REVISED RULES". Кожна країна-учасниця повинна регулярно повідомляти про оновлення у своїх правилах.

"Отже, вітчизняні експортери матимуть змогу безперервно співпрацювати з ЄС і простіше пристосуватися до нових стандартів", – наголосили у Верховній Раді.

Варто нагадати:

До цього повідомлялося, що 13 травня Рада Європейського Союзу підтримала продовження дії нульових мит та квот для експорту з України до ЄС ще на один рік.

На відміну від рішень, ухвалених у попередні два роки, цього разу Європейський Союз, враховуючи хвилю протестів серед фермерів Європи, вирішив залишити безмитний режим торгівлі з Україною, але встановити певні обмеження.

Як раніше зазначалося, у 2024 році обсяг українського експорту склав $41,627 млрд, що на $5,44 млрд або на 15% перевищує показник 2023 року. Вага експортованих товарів зросла до 131,179 млн тонн, що більше на 30,8 млн тонн відносно минулого року — це приріст на 30,8%. Обсяг імпорту також зріс на 8,6% і становив $69 млрд.

Comments (0)
Add Comment