Зеленський у День пам’яті та перемоги над нацизмом зазначив неможливість умиротворення зла

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що для досягнення «перемоги миру» у війні Росії проти України необхідно, щоб РФ «радикально змінилася», або світові доведеться змінити свої підходи. Зеленський висловив ці думки під час звернення до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яке відзначають 8 травня.

«Кожен з нас прагне, аби настав спокій, настала перемога миру. Ми боремося за це. І усвідомлюємо, що потрібно зробити. Або Росія повинна радикально змінитися. Або ж світові доведеться адаптуватися. Саме так, як це було 80 років тому. Коли загалом стало ясно: умиротворювати зло неможливо. З ним варто боротися. Разом. Боротись рішуче. Силою. Тиском. На полі бою, дипломатичній арені, в економічній сфері, скрізь, де це можливо. Щоб дійсно прагнути «ніколи знову». Або ж світові доведеться провести денацифікацію та демілітаризацію Росії», – підкреслив президент.

Зеленський також зауважив, що 9 травня в Росії на параді на Красній площі буде показані відмінності між Україною та РФ.

«Відмінність між життям на майдані Незалежності та парадом страху на Красній площі. Ланцюги з танків, коробки убивць, що марширують, переодягнена масовка, напівживі обличчя, які з великим напруженням спостерігатимуть за цією ходою. Секта під назвою «Можем повторить». Ви повторили. Повторили все те зло. Україна це бачила. Весь світ це засвідчив. Завтра про звірства нацистів говоритиме організатор братських могил у Бучі. І про блокаду Ленінграда казатимуть ті, хто влаштував блокаду Маріуполя. Буде парад цинізму», – зазначив він.

Україна і Росія, між якими триває війна, кардинально – іноді до діаметральної протилежності – розходяться в сприйнятті Другої світової війни та пам’яті про неї. Якщо в Росії щороку на початку травня відбувається те, що противники називають «побєдобєсієм», то в Україні акцент ставиться на пам’яті про жертв Другої світової і запобіганні повторенню трагедії, що переживало людство в середині 20-го століття.

Comments (0)
Add Comment