Зеленський та Туск детально розглянули умови досягнення миру в Україні

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну бесіду з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. У своєму дописі в Телеграмі він зазначив, що обговорили умови, необхідні для досягнення тривалого та справжнього миру в Україні, та дійшли висновку, що "жодні переговори з Путіним не можуть розпочатися без узгодженої позиції України, Європи та США".

Зеленський також розповів прем'єру про свою розмову з Дональдом Трампом, під час якої порушили ключові меседжі та необхідність координації зусиль усієї Європи для досягнення позитивних результатів.

"Я підкреслив, що Україна має вести переговори з позиції сили, маючи міцні та надійні гарантії безпеки, і що членство в НАТО стане найбільш вигідним для наших партнерів. Іншою суттєвою гарантією є серйозні інвестиції в оборонну промисловість України. Також я попередив світових лідерів не довіряти словам Путіна про його готовність завершити війну", – додав він.

Польська сторона не оприлюднила деталей розмови, але Туск у соціальній мережі X написав: "Після мого сьогоднішнього дзвінка з Зеленським, Кошта, Шольцом, Крістерссоном та лідером ХДС Мерцом повідомлення чітке: Україна, Європа та США мають бути абсолютно об'єднаними та мати спільну участь у мирних переговорах".

Голова Європейської Ради Антоніу Кошта заявив, що мир в Україні та безпека Європи тісно пов'язані. Він переконаний, що мир не може обмежуватися простим припиненням вогню. "Росія більше не повинна загрожувати Україні, Європі та міжнародній безпеці. Без України та ЄС неможливо досягти надійних і результативних переговорів, а також тривалого миру", – написав він у соціальних мережах.

У своєму інтерв'ю британському журналісту Пірсу Моргану, яке вийшло 4 лютого, Володимир Зеленський заявив про готовність взяти участь у мирних переговорах з президентом РФ Володимиром Путіним "якщо це єдиний спосіб, за якого ми зможемо принести мир українським громадянам". У Кремлі назвали слова Зеленського "порожніми" та висловили скептицизм щодо його готовності до переговорів.

Comments (0)
Add Comment