Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що в разі, якщо Україна не стане членом НАТО, країні необхідна армія з 1,5 мільйона військових. «Не має значення, з яких країн буде сформовано ці сили. Нам обов'язково потрібна армія у 1,5 мільйона осіб, якщо ми не в НАТО. Якщо ми дійсно хочемо не боятися нових загроз з боку Росії, це є реальними гарантіями безпеки. Путін повинен знати, що у нього є 1,5-мільйонна армія, так само як і у нас. Якщо він планує атакувати й готовий до наслідків – будь ласка», – зазначив він під час участі у Мюнхенській конференції з безпеки.
Зеленський також відзначив, що українські військові вже виконали свої завдання і мають готову мапу, на якій вказані кількість та типи військ партнерів, а також місця їхнього розташування. «Ми готові до будь-яких позитивних рішень», – додав президент.
Міністр оборони США Піт Геґсет нещодавно висловив думку, що Сполучені Штати сумніваються у досяжності членства України в НАТО в контексті мирного врегулювання. Сьогодні у Мюнхені Зеленський акцентував, що США жодного разу не заявляли про бажання бачити Україну у НАТО, але це питання слід адресувати не Трампу, а загалом політиці Сполучених Штатів.
«Ця політика полягає в тому, що Україна не є членом НАТО. Однак це не означає, що ми не можемо змінити цю ситуацію», – вважає Зеленський.
На засіданні Верховної Ради 16 жовтня президент представив пункти плану перемоги України у війні з Росією, що складається з п’яти публічних пунктів та кількох засекречених. Основний пункт – це запрошення України до НАТО.
Країна вже внесла в Конституцію положення про європейську та євроатлантичну інтеграцію. Перемовини щодо можливого членства України в НАТО розпочалися ще у 2008 році, коли підсумкова декларація саміту в Бухаресті підтверджувала, що одного дня Україна (а також Грузія) зможе стати частиною НАТО.