Євросоюз розробляє резервний план у разі, якщо Трамп вийде з українських переговорів – FT

Європейський Союз готує резервний "план Б" для забезпечення продовження економічних санкцій проти Росії, у разі якщо адміністрація Дональда Трампа відмовиться від мирних переговорів щодо України та спробує налагодити відносини з Москвою. Про це повідомила Кая Каллас, головна представниця ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки, у статті The Financial Times.

"Основне питання полягає в тому, чи готові самі американці піти на це. Ми помічаємо, що вони розглядають можливість залишити Україну і не шукати угоду з Росією, оскільки це, здається, надто складно", – зазначила вона.

Каллас підкреслила, що ЄС уже підготував "план Б" для підтримки тиску на Росію в разі, якщо Угорщина заблокує продовження санкцій у липні. Водночас вона наголосила, що пріоритетом для Союзу зал залишається єдність усіх держав-членів: "План Б існує, але ми маємо зосередитися на плані А. Якщо ми одразу перейдемо на план Б, він і буде реалізований".

Вона також додала, що Брюссель проводить постійні переговори з Вашингтоном та іншими міжнародними партнерами для збереження санкційного режиму Заходу.

Каллас визнала, що в кількох столицях Європи вже йдуть дискусії про можливість дотримуватися курсу США, якщо ті вийдуть з переговорів щодо України і відновлять відносини з Росією. "Очевидно, ці розмови дійсно мають місце в деяких країнах. Можливо, є надія, що ми більше не будемо змушені підтримувати Україну. Але це хибна надія. Враховуючи, що Росія щорічно витрачає понад 9% свого ВВП на оборону, вони напевно вдаватимуться до сили знову", – наголосила вона.

З її слів, Європа готова взяти на себе додаткові фінансові зобов'язання для підтримки України у разі, якщо США відійдуть. Проте вона визнала: "З точки зору військової допомоги – замінити США буде значно складніше".

Каллас додала, що Брюссель та інші європейські столиці продовжують переконувати США в тому, що результати цієї війни прямо впливають на їхні інтереси.

Вона також підкреслила, що жодна країна ЄС не визнає Крим частиною Росії – це питання є "червоним лінією" для Києва. "Я не вважаю, що ми коли-небудь зможемо це прийняти. Однак, звісно, ми не можемо говорити від імені США. Те, що вирішать вони, це їхня справа. З нашого боку в Європі ми постійно повторюємо: Крим – це Україна", – підкреслила представниця ЄС.

Вона зазначила, що у США є інструменти, аби тиснути на Росію і зупинити війну. "Президент Трамп заявив, що хоче, аби вбивства припинилися. Отже, він повинен чинити тиск на тих, хто вбиває", – додала вона.

Сполучені Штати Америки можуть вийти з процесу мирних переговорів, якщо Росія та Україна не покажуть жодного прогресу, про це заявила прес-секретар Державного департаменту США Теммі Брюс, посилаючись на слова державного секретаря Марко Рубіо. Вона уточнила, що у разі відсутності прогресу Вашингтон залишить роль посередника.

Пропозиції Трампа щодо відновлення економічних зв'язків з Москвою в рамках мирного плану викликали занепокоєння, що деякі країни ЄС вимагатимуть від Брюсселя також почати скасування санкцій стосовно Росії в найближчі місяці.

Високопосадовці ЄС також стурбовані можливими наслідками, якщо США дозволять своїм компаніям відновити економічне співробітництво з Росією, в той час як європейському бізнесу це залишається забороненим.

Comments (0)
Add Comment