«Євросолідарність» вимагала від Зеленського провести переговори з Радою для роз’яснень угоди зі США

Опозиційна фракція «Європейська солідарність» у Верховній Раді України закликала президента Володимира Зеленського організувати зустріч з парламентарями та роз'яснити, як угода про надра, підписана зі США, надасть підтримку у досягненні справедливого миру та зміцненні обороноздатності країни. Відповідну заяву оприлюднено на сайті фракції 1 травня.

«Фракція «ЄС» вважає абсолютно неприйнятним фактичне виключення Верховної Ради з процесу мирних переговорів та підготовки важливих для держави угод. Неприпустимо зводити функцію законодавчого органу лише до натискання кнопок. «ЄС» виступає із закликом до Зеленського провести зустріч з представниками всіх парламентських фракцій для обговорення підписаної угоди зі США щодо кооперації в секторі корисних копалин», – йдеться у зверненні.

В Офісі президента наразі не коментують цю заяву.

У ніч на 1 травня стало відомо, що Україна та США уклали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відновлення.

За словами міністра економіки України Юлії Свириденко, документ, зокрема, передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд буде формуватись у співвідношенні 50/50, Україна не має боргових зобов'язань перед США, а угода не стане на заваді вступу України до Європейського Союзу; фонд наповнюватиметься лише доходами від нових ліцензій.

Цю угоду має ратифікувати Верховна Рада України.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував, що 1 травня уряд проведе консультації з головами фракцій, депутатських груп та керівництвом Верховної Ради щодо ратифікації угоди зі США.

Президент США Дональд Трамп активно підтримував цю угоду з початку свого другого терміна в січні. Обидві сторони були готові у лютому підписати угоду про природні ресурси, однак підписання було відкладено після того, як зустріч Трампа та Зеленського в Овальному кабінеті перетворилась на суперечку.

США прагнуть отримати доступ до понад 20 видів сировини, які вважаються стратегічно важливими для їхніх інтересів. Серед цих ресурсів – родовища титану для виробництва літаків та іншої аерокосмічної продукції, а також урану, що використовується в ядерній енергетиці, медичному обладнанні та озброєнні. Україна також володіє запасами літію, графіту та марганцю, які використовуються в акумуляторах для електромобілів.

Comments (0)
Add Comment