Європейським країнам буде важко зібрати 25 тисяч військових для створення миротворчого контингенту в Україні, оскільки їх армії страждають від недофінансування та недоукомплектування, повідомляє видання The Times з посиланням на свої джерела. За інформацією, голова британського оборонного штабу Тоні Радакін запропонував своїм колегам ідею щодо формування 64-тисячних сил для відправки в Україну. Проте на наступних переговорах міністри оборони європейських держав заявили, що "жодних шансів" на такий контингент не існує, і навіть формування 25-тисячного загону вимагатиме спільних зусиль.
Як зазначає The Times, міністри оборони висловили свої сумніви на зустрічі "коаліції охочих" 10 квітня, а пізніше продовжили обговорення в Брюсселі у більш обмеженому колі. Вони повідомили міністру оборони Великої Британії Джону Гілі, що з урахуванням ротації протягом двох років такий контингент вимагатиме 256 тисяч військових.
Велика Британія готова надіслати до 10 тисяч військових, тоді як Франція також планує надати від п’яти до 10 тисяч солдатів і офіцерів. Естонія та Фінляндія висловили занепокоєння, що будь-яке розгортання військ може послабити їх власну оборону на кордоні, а Польща, Іспанія та Італія оголосили, що не відправлятимуть своїх військових. Окрім того, джерела повідомили, що Фінляндія і Німеччина загалом противляться відправці сухопутних військ, хоча Берлін не зовсім виключає цей варіант.
Крім того, європейські країни мають побоювання щодо можливих дій у разі агресії з боку Росії. Згідно з найбільш реалістичними планами, британські та французькі військові інструктори направляться на захід України і не будуть розміщені поблизу лінії фронту.
Обговорення можливості розгортання іноземних військ в Україні триває з 2024 року, а в січні 2025 року питання про розміщення британських і французьких солдатів стало більш предметом обговорення між прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та президентом Франції Емманюелем Макроном.
Москва рішуче заперечує будь-яке розгортання західних військ в Україні. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров неодноразово заявляв, що це абсолютно неприйнятно; після переговорів зі США 18 лютого він знову заявив, що Росія не погодиться на розміщення військ НАТО в Україні в рамках мирної угоди.