Китай протягом багатьох років був економічним викликом для Європи, але після введення значних мит на китайські товари адміністрацією президента США Дональда Трампа ситуація може загостритися. Про це повідомляє видання The New York Times. Китай виробляє широкий спектр доступних товарів, які охоплюють різні галузі, від електромобілів і побутової техніки до іграшок і сталі. Більшість цих виробів традиційно постачалася на американський ринок.
На тлі цього в Європі зростають побоювання, що наплив китайської продукції може демпінгувати ринок, завдаючи шкоди місцевій промисловості в Франції, Німеччині, Італії та інших країнах Європейського Союзу. "Проблема з надлишковими потужностями існує вже давно, але нарешті дійшла до європейських столиць. В Європі з'явилася загальна тенденція та усвідомлення того, що тепер час захистити власні інтереси", – зазначила наукова співробітниця Ради з міжнародних відносин у Вашингтоні Ліана Фікс.
Ще в минулому році Німеччина виступила проти підвищення мит на китайські електромобілі, побоюючись, що це може спонукати Китай підвищити податки на свою автомобільну промисловість. "Найгірший варіант – це високі американські мита, коли Китай заповнює європейський ринок", – підкреслив Ноа Баркін, старший радник Rhodium Group. Він вважає, що такий сценарій стане "подвійним ударом для європейської промисловості", і цього Європа хоче уникнути.
Європейське керівництво класифікує Китай як свого системного суперника. Відносини між Брюсселем і Пекіном погіршилися в останні роки з багатьох причин, одна з яких – підтримка Китаєм Росії, що веде війну проти України. У Європейській комісії зазначали, що "торговельні відносини між ЄС та Китаєм залишаються незбалансованими". У заяві також вказується на напруженість, що виникла під час візиту комісара з питань торгівлі Мароша Шефчовича до Пекіна, де було підкреслено наявність зростаючого торговельного дефіциту, що "підживлюється незаконними субсидіями".
Нагадаємо, Дональд Трамп запровадив високі мита проти декількох країн, хоча згодом частково зупинив їх на 90 днів, залишивши ставки на рівні 10%. Однак ця "паузи" не стосувалася Китаю, оскільки країна найбільше постраждала від дій Трампа. Загальний розмір мит на китайський імпорт у США складе 145%.
Китай, у відповідь, вживає заходів, запроваджуючи мита на американську продукцію і обмежуючи імпорт американських фільмів. Як повідомляє Reuters, Пекін також намагається знайти союзників для боротьби з торговою війною Трампа, налагоджуючи контакти з такими країнами, як Японія і Південна Корея.