Єрмак: Україна спільно з партнерами сприяє досягненню повного припинення вогню

Україна, спільно з міжнародними партнерами, намагається досягти повного припинення вогню, що стане основою для стабільного миру. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, зазначивши, що забезпечити режим тиші допоможе незалежна та ефективна система моніторингу за участю українських союзників.

«Обговорювати енергетичне перемир’я після Кривого Рогу складно. Нам потрібно говорити про повне припинення вогню з чітким моніторингом і контролем. Важливо, щоб цей контроль здійснювали американці, за участю наших європейських партнерів, якщо вони готові», – зазначив Єрмак, додаючи, що 30 днів буде достатньо для оцінки ефективності таких угод.

Крім того, Україна акцентує увагу на гуманітарному треку – звільненні полонених та поверненні депортованих дітей. Як зазначила радниця керівника ОП Дарія Зарівна, ці питання залишаються в пріоритеті.

Заступник голови Офісу президента Павло Паліса наголосив, що основною гарантією безпеки мають стати сучасні Сили оборони, здатні запобігти повторенню подій 24 лютого 2022 року. Він додав, що тривають консультації щодо можливої присутності іноземного контингенту в Україні. Відповідну пропозицію Україна вже направила партнерам, які розглядають її з військової та політичної точок зору.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що протягом місяця після відмови Росії від тимчасового припинення вогню, російська армія завдала майже 70 ракетних ударів по Україні, використовуючи понад 2200 дронів типу «Шахед» та більш ніж 6000 керованих авіаційних бомб. Сибіга підкреслив, що Україна підтримала ініціативу припинення вогню без будь-яких умов, тоді як Росія не лише відкинула її, а й висунула власні вимоги, одночасно посиливши ракето- та дронові атаки на цивільне населення.

Comments (0)
Add Comment