Відсутність радіо, телевізії та обмежений доступ до інтернету: окуповані райони без українських медіа

У одному з сіл жила поштарка, яка фіксувала, де у кого встановлені супутникові антени. В Україні активно обговорюють, як Росія намагається витіснити українське мовлення з окупованих територій. За останні три роки російські війська суттєво посилили контроль за інформаційним простором, закриваючи доступ до радіо, телебачення та обмежуючи інтернет. Але все ще існує можливість комунікацій через VPN і месенджери.

В лівобережній частині Херсонщини окупаційна влада забороняє користування українськими супутниковими комплектами, вважаючи їх "неліцензійними". Відповідний указ підписав Володимир Сальдо, призначений Росією керівник регіону. Він заявляє про плани збільшити охоплення російського телемовлення, стверджуючи, що 94% населення отримують доступ до цифрового російського телебачення.

На окупованій Херсонщині місцева влада намагається виявити "заборонене обладнання", і деякі мешканці сіл стали інформаторами. Сальдо також повідомив, що в регіоні планують збільшити кількість мовників, щоб повністю витіснити українське мовлення.

Ситуація не краща і в Запорізькій області, де триває встановлення російських супутникових антен. Представники місцевої влади закликають до жорсткого контролю над будь-яким "нелегальним" радіообладнанням. Відомо, що кількість телевізійних пропагандистських каналів зросла з 3 до 21 за час війни.

Під час розподілу російських супутникових пакетів мешканцям окупованих територій пропонують виключно російські телеканали, що ще більше обмежує доступ до української інформації. Використання VPN може бути обмежено на цих територіях, оскільки окупанти намагаються блокувати такі можливості.

Експерти наголошують на необхідності посилення українських радіосигналів для відновлення мовлення на захоплених територіях. Важливими є також спроби розширити доступ до української інформації, хоча це ускладнюється погіршенням безпекової ситуації.

Протягом війни російська пропаганда намагається посіяти сумніви серед населення, переконуючи їх у невірності українських наративів, що призводить до інформаційної ізоляції людей на окупованих землях. Ця ситуація підкреслює важливість продовження боротьби за інформаційний вплив на ці території.

Comments (0)
Add Comment