Міністерство розвитку громад та територій України започаткувало нові правила щодо порядку прибуття транспортних засобів у міжнародні автомобільні пункти пропуску (МАПП). Це покликано скоротити черги на кордоні та зменшити час очікування.
Про це йдеться у відповідному проєкті наказу міністерства, про що повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Наразі відсутній нормативний документ, який би визначав процедуру проходження автобусів через міжнародні автомобільні пункти пропуску із використанням системи "єЧерга". Положення, що містяться у проєкті, є новими для України."
Головна мета наказу — впорядкувати процедуру перетину кордону та знизити навантаження на пункти пропуску з урахуванням їх пропускної можливості, пояснила директор громадського союзу "МАПА" (який об’єднує ринок регулярних автобусних перевезень в Україні) Олена Веклич.
Документ, зокрема, встановлює правила використання електронної системи для перевізників залежно від типу міжнародного маршруту та країни, звідки відправляється транспорт.
"Цей наказ спрямований на оптимізацію проходження кордону, насамперед для компаній, які виконують регулярні автобусні рейси", – додала Веклич.
У нових правилах передбачено вимоги до організації зон очікування, а також регламентовано порядок взаємодії з електронною системою: оформлення бронювання місць у черзі, скасування бронювання та права доступу співробітників Держприкордонслужби та адміністраторів до системи "єЧерга".
Як зазначила Веклич, впровадження чітких правил для автобусних перевізників матиме позитивний вплив на відповідальність перевізників під час резервування часових слотів для перетину кордону через "єЧергу".
"Згідно з цими правилами, перевізник втрачає право бронювати місця у "єЧерзі" на наступний місяць, якщо не виконує зобов’язань під час міжнародних регулярних перевезень у поточному місяці. Були випадки, коли перевізники займали місця, але не виходили на рейси та не скасовували бронювання", – пояснила Веклич.
На думку Олени Веклич, запровадження оновлених правил повинно зменшити ймовірність утворення заторів і довгих черг у міжнародних автомобільних пунктах пропуску.
Повідомляється, що внаслідок воєнної агресії проти України та введених обмежень на пересування у небі та на воді, значно збільшився автомобільний трафік, який перетинає український державний кордон.
"Внаслідок цього на під'їздах до контрольно-пропускних пунктів часто виникали тривалі затори, які в окремі періоди досягали 10-12 км", – йдеться у пояснювальній записці.
Нагадаємо:
У квітні українські автоперевізники зареєстрували 420 нових та б/в автобусів. Це на 18,9% менше ніж у березні і на 40,3% менше порівняно з квітнем минулого року.