В Тайвані вперше в історії здійснили пересадку серця, яке працювало без паузи ни на мить.

Хірурги Національної університетської лікарні Тайваню (NTUH) вперше в історії успішно провели трансплантацію серця, під час якої донорське серце не зупинялося впродовж усього процесу. Про це повідомляє Fox News. "Завдяки безперервній подачі насиченої киснем крові під час всієї процедури, NTUH встановив новий стандарт у кардіохірургії, який обіцяє кращі результати для пацієнтів по всьому світу", – йдеться у повідомленні.

У статті згадується, що традиційна трансплантація серця спирається на метод охолодження, який призупиняє кровообіг у органі. Це може призвести до того, що навіть кілька годин без кисню завдають шкоди серцевому м'язу, що збільшує ризик відторгнення та можливих ускладнень після операції.

Проте хірурги NTUH розробили унікальну систему підтримки органів, що діє як портативний апарат життєзабезпечення, який постачає насичену киснем кров від донора до реципієнта, без будь-яких затримок або холодного зберігання.

Система підтримки органів NTUH підтримує роботу серця поза тілом, використовуючи насоси, оксигенатори та резервуари. "Під час першої операції команда транспортувала донорське серце між операційними, поки воно билося, будучи підключеним до цього пристрою. Реципієнт, 49-річна жінка з дилатаційною кардіоміопатією, одужала без жодних ускладнень та продемонструвала вкрай низький рівень серцевих ферментів, що є важливим показником здоров'я серцевого м'яза", – додали у Fox News.

Незважаючи на те, що Стенфордський університет у 2023 році став передовим у такій трансплантації, їх метод все ж передбачав короткі ішемічні періоди (10-30 хвилин) під час пересадки органів. Натомість, у тайванських хірургів серце не зупинялося ані на секунду. "Серце продовжувало бити до і після забору, і не зупинилося жодного разу," – відзначив керівник команди NTUH з трансплантації органів Чен Їх-Шурнг.

Раніше дослідження засвідчило, що пластикові контейнери на кухні повільно, але впевнено завдають шкоди здоров'ю тисяч людей. Це пов’язано з наявністю хімічної речовини під назвою діоктилфталат (DEHP), яка підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

Також стало відомо, що в Запоріжжі людина "підхопила" ботулізм під час візиту до косметолога. За словами лікарів, це сталося через введення ботулотоксину під час проведення косметичної процедури.

Comments (0)
Add Comment