Україна впевнено ставиться до можливих виплат за ВВП-варантами

Головний представник України з питань боргових переговорів на цьому тижні повідомив інвесторам у Лондоні, що Київ не має наміру поспішати з реструктуризацією виплат за ВВП-варантами.

Про це передає Reuters, посилаючись на власні джерела.

Як повідомляє агентство, зустрічі в Лондоні за участю інвесторів і уповноваженого з держборгу Юрія Буци відбувалися паралельно з переговорами делегацій України та Росії у Туреччині.

Україна зобов'язана сплатити понад 500 мільйонів доларів за ВВП-варантами, номінальна вартість яких досягає 3,2 мільярда доларів, до початку червня — після провалу перемовин про реструктуризацію з основною групою кредиторів минулого місяця.

Як довідались у Reuters, Буца заявив інвесторам, що Україна не квапитиметься з укладанням нової угоди і чекатиме на більш прийнятні умови навіть по завершенню строку виплати.

"Вони чітко пояснили, що введено мораторій, і … перехресного дефолту за облігаціями не станеться", — поділився з агентством один з інвесторів.

За словами джерел, Буца наголосив: короткострокове вирішення питання щодо реструктуризації варантів залишається пріоритетом для уряду, але влада не переймається можливістю прострочення виплати.

Додаткова інформація:

ВВП-варанти — це спеціальні цінні папери, які український уряд випустив у ході реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році. На той момент Мінфін на чолі з Наталією Яресько зміг досягти домовленості про списання 20% з 18 млрд доларів боргових зобов’язань за єврооблігаціями. У відповідь держава видала кредиторам так званий "інструмент повернення вартості" відповідної частки прощеного боргу.

Загальна номінальна вартість ВВП-варантів складає 3,24 мільярда доларів, проте їх повне погашення не передбачено. Водночас Україна повинна здійснювати виплати їх власникам залежно від темпів зростання ВВП.

Національний банк України приєднався до кола власників ВВП-варантів — фінансових інструментів, що передбачають зобов'язання держави виплачувати кошти залежно від економічного зростання до 2041 року.

Comments (0)
Add Comment